סער בטקס הענקת אות יקירי המשפט העברי
סער בטקס הענקת אות יקירי המשפט העבריצילום: דוברות

שר המשפטים גדעון סער מהמחנה הממלכתי דיבר בטקס הענקת אות יקירי המשפט העברי שנערך בבית הפרקליט בתל אביב, ומתח ביקורת על המהלכים שמתכננת הממשלה החדשה בתחום המשפט.

"הימים האלה וככל הנראה גם הימים שיבואו אינם ימים פשוטים למערכת החשובה והרגישה שזכיתי לעמוד בראשה בשנה וחצי האחרונות'', אמר סער. ''בימים שלפני הבחירות ניסיתי כמיטב יכולתי להבהיר את הסכנה הגדולה ממהלכים קיצוניים שירסקו את האיזונים והבלמים של המשטר הדמוקרטי בישראל''.

לדברי סער, ''החלשת הרשות השופטת ומערכת המשפט ופגיעה בעצמאותן יפגעו אנושות בליבת האינטרס הלאומי כפי שאני מבין אותו. מערכת משפט עצמאית ובלתי תלויה הייתה והינה לא רק נכס דמוקרטי לאזרחי ישראל אלא גם נכס מדיני שערכו לא יסולא בפז למדינת ישראל''.

שר המשפטים היוצא סיפר כי מערכת המשפט הישראלית זוכה להערכה רבה בקהילת המדינות הדמוקרטיות. "במקרים רבים הייתה לחומת מגן מדינית נגד ניסיונות לפגוע בישראל בהקשרים שונים. מקווה שבימים הבאים תהיה התעשתות ונימנע מגלישה לסכנות שאחריתן מי ישורנו", הוסיף סער.

טיבי: היה לי כבוד לעבוד עם ערפאתערוץ כנסת

חבר הכנסת אחמד טיבי מסיעת תע''ל-חד"ש התגאה היום (א') בקשר שהיה לו עם רב המרצחים יאסר ערפאת. טיבי אמר בערוץ הכנסת "היה לי הכבוד לעבוד עם ערפאת. מנהיג וסמל שהתקבל בבית הלבן, התקבל גם כאן וקיבל את פרס נובל''.

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיב: ''אחמד טיבי הודה בלי למצמץ שעבד אצל רב המחבלים יאסר ערפאת כי הדם היהודי ששפך היה במסגרת 'מאבק לאומי'. הגיע הזמן לשלוח אותו לסוריה''.

ח"כ טיבי ענה: ''יאללה שמשון הגיבור, גרש. אתה בשלטון. קדימה תגרש אותי/ נו לסוריה. נו יאללה. למה אתה מחכה. אני כאן, ממתין שתגיע. ואם אתה לא בא פשוט תשתדל לדבר פחות. אתה עושה המון רעש''.