אופיר דיין שרה התקווה בהר הבית ועוכבהמיכאל מילר ארגון בידינו

אופיר דיין פעילת ארגון 'בידינו למען הר הבית' עוכבה היום (שני) בהר הבית על ידי המשטרה לאחר שלטענת השוטרים היא שרה את ההמנון הלאומי 'התקווה' במהלך ביקורה בהר.

בארגון מציינים כי השוטרים החרימו לה את הטלפון הנייד וכעת דיין נמצאת בתחנת המשטרה מנותקת קשר.

תום ניסני מנכ"ל ארגון 'בידינו' שעלה עימה הבוקר להר הבית, מסר: "המשטרה ממשיכה להפר את הסדר הציבורי. דיין לא עשתה דבר בניגוד לחוק והיא משלמת את המחיר של התנהלות המשטרה בהר הבית. גם ליהודים יש זכויות אדם בהר הבית ובכלל וראוי שגם המשטרה תבין זאת".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "צר לנו על מתן במה לפרובוקציות וגורמים קיצוניים שאינם מייצגים את מרבית המבקרים בהר הבית, ומחפשים פעם אחר פעם כל הזדמנות להכפיש את השוטרים והמשטרה.

"משטרת ישראל פועלת במהלך כל השנה לשמור על הביטחון והסדר הציבורי במקומות הקדושים בירושלים בכלל ובהר הבית בפרט. הביקורים בשטח הר הבית מתאפשרים בהתאם לכללי הביקור במקום, זאת בהתאם להחלטות הדרג המדיני והנוהג הקיים מזה שנים רבות. השוטרים הפועלים באזור מגנים על המבקרים ועל זכותם לעלות ולבקר במקום בבטחה, והביקורים במקום מתאפשרים בזכות פעילות המשטרה.

עוד נמסר, "הפעילות המשטרתית מבוצעת על בסיס שיקולים מקצועיים בלבד, ובאופן שנועד לאפשר שגרת ביקורים תקינה ואבטחה נאותה. המבקרת עוכבה הבוקר לאחר שלא נשמעה להוראות השוטרים במקום, ובהמשך שוחררה בתוך זמן קצר ומכשיר הטלפון שלה הוחזר לה. נמשיך לאפשר את הביקורים בהר הבית בהתאם לכללי הביקור ולשמור על שלומם וביטחונם של המבקרים".