אייל גלמן, ראש מינהלת הישוב היהודי בחברון, נערך לשבת 'חיי שרה', שבת האירוח המסורתית שבה נקבצים אלפים מכל רחבי הארץ בעיר האבות.

"מאז תחילת קריאת ספר בראשית אנחנו מתרגשים מהמפגש עם האבות והאימהות שלנו, וכאן במקום שבו הכל באמת התחיל, אנחנו מחכים להמוני ישראל שמגיעים כל הזמן, אבל בעיר בשבת הזו של קניין המערה, מתחברים לאותו קניין שמחובר לירושת הארץ כולה. מכאן הכול התחיל ומכאן שואבים את הכוחות להמשיך בבניין הארץ בכל מקום".

הצטרפו למבצע חיי שרה ותרמו לחבר את העתיד לעבר

גלמן מספר על מאמצי המארגנים לחדש בכל שנה ולגרום לכך שעוד ועוד מבקרים יגיעו לחברון. לשם כך מוכשרים קרוואנים, אולמות ספורט, כיתות ועוד על מנת לקלוט עוד ועוד מבקרים המתמקמים "בכל פינה שאפשר, בכל חניה, בכל מקום, לתת לעם ישראל לחוות את השבת הגדולה הזו, גם לאלה שאיתנו בלב מחוברים לאבות ולאימהות שלנו שחיו כאן בכל המרחב".

לדבריו ההיערכות היא להמונים שיגיעו, "יהיה צפוף אבל עם הרבה שמחה. אנשים רבים מכל קצווי העולם ולא רק מהארץ. גם מהגלות מגיעים לחברון כדי להתחבר ולשאוב את הכוח של השורשיות היהודית ישראלית כולה. משבת כזו יוצאים עם התרוממות גדולה, גם למי שכאן גם למי שיוצא לכל רחבי הארץ מתוך החיבור לאבות ולאימהות, השורש של העם היהודי", הוא אומר וחותם בהזמנה לציבור כולו להצטרף לשבת המיוחדת.

הצטרפו למבצע חיי שרה ותרמו לחבר את העתיד לעבר

בתוך כך, תחת הכותרת "זוכרים את העבר, בונים את העתיד'", מכריזים ביישוב היהודי בחברון על בניית שכונה חדשה ועל הרחבת היישוב. העבודות לבניית השכונה החלו בימים האחרונים במרץ, לקראת הרחבה משמעותית של היישוב היהודי בעיר.

"אל מול גל הטרור, אנחנו ממשיכים להעמיק שורשים בעיר האבות, הטרור לא יעצור אותנו", אומרים ביישוב היהודי בחברון. ביישוב מצביעים על התמיכה האדירה של עם ישראל, ביכולת היישוב להתפתח "האלפים שתומכים ביישוב, הם המנוע שלנו, התמיכה האדירה בחברון, היא נותנת לנו את היכולת להמשיך להתגורר ולהתפתח בעיר, הציבור והתמיכה הם היכולת שלנו להעמיק שורשים בעיר", הוסיפו.

על רקע התחלת הבניה, בשכונת רובע חזקיהו, יוצא היישוב בקריאה לציבור להיות שותפים למיזמים השונים בעיר, ולקחת חלק ושותפות בשיבת עם ישראל לעיר חברון. הקריאה יוצאת כאמור, תחת הכותרת 'זוכרים את העבר, בונים את העתיד', בקריאה נכתב "לאחר עשרות שנים ב"ה חוזרים לבנות בחברון, המאבק הוא קשה ומורכב וטרם הסתיים. כדי להצליח ולעמוד באתגר אנחנו זקוקים לעזרתכם. חברון – עיר אהבות והאימהות של כולנו, בניין חברון היא המשימה הלאומית. יחד נכפיל את חברון ונשמור על מערת המכפלה", כתבו.