ישראל מול שבדיה הערב
ישראל מול שבדיה הערבצילום: FIBA.BASKETBALL

אבדה תקוותם. רצף ההפסדים של נבחרת ישראל נמשך הערב (שני) עם הפסד רביעי רצוף במסגרת מוקדמות אליפות העולם בכדורסל, כזה שחיסל באופן סופי את החלום הישראלי על העפלה למונדובאסקט.

למעשה, כבר במהלך המשחק איבדה הנבחרת הישראלית את הסיכוי להעפיל לטורניר העולמי, כאשר אלה היו תלויים בנבחרת גרמניה אך זו הפסידה לסלובניה ובכך תם החלום הישראלי.

למען האמת, לנבחרת הישראלית לא הגיע להעפיל לטורניר הגמר, כאשר הערב אלה הצליחו לאבד יתרון 3 נקודות איתו ירדו להפסקת המחצית, במשחק שהיווה עבורם את הסיכוי הקלוש האחרון להעפלה.

היה זה מול נבחרת שבדיה שגברה על ישראל באולמה הביתי היכל הדרייב-אין שבתל אביב לפני שלושה חודשים, הפסד שהחל את רצף ההפסדים של הנבחרת הלאומית.

עם הפסד הערב בשבדיה בתוצאה 68:71 ומאזן של 7 הפסדים מול 3 ניצחונות בלבד בקמפיין מוקדמות אליפות העולם, לישראל לא היה סיכוי להעפיל לטורנניר היוקרתי ביותר בכדורסל העולמי.

לישראל מחכים עוד שני משחקים שיהיו לפרוטוקול בלבד כשיארחו את פינלנד אותה ניצחה באליפות אירופה האחרונה בצ'כיה ומשחק חוץ מול סלובניה לה הפסידה ביום שישי האחרון. לישראל נשאר להילחם על הכבוד, בקמפיין שכזה גם זה משהו חשוב.