הרב גינזבורג
הרב גינזבורגצילום: גל עיני

הרב יצחק גינזבורג, נשיא ישיבת עוד יוסף חי ביצהר, התייחס היום (ג') לפיגוע הרצחני באריאל.

"יד ישראל תקיפה. מרכיב הכרחי בבטחון הלאומי הוא ההרתעה. אין להסתפק בפעולות הגנתיות אלא להקדים ולהשיג את האויב לפני שהוא מבצע את זממו", אמר הרב גינזבורג בפתח דבריו.

"וכן, לנקוט בפעולות תגמול מכאיבות בתגובה לפיגועים וכד'. זוהי הנקמה הזוקפת את הקומה בהראותה שדמנו אינו הפקר", נכתב. בסיום הפנה הרב גינזבורג להרחבה בספרו 'הזמן הפנימי'.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קבע כי הפיגוע ''הוא תוצאה ברורה של אובדן המשילות ואובדן ההרתעה של הממשלה היוצאת, הממשלה הנכנסת חייבת להתנהל כממשלה לאומית וחייבת להפוך את המשוואה".

לטענתו, "מי שעומד מאחורי גל הטרור הזה ומממן אותו הוא המחבל בחליפה אבו מאזן. ממשלת ישראל חייבת לשים אותו כיעד בטחוני. מי שעומדת מאחורי גל הטרור הזה היא הרשות הפלסטינית, לא כל מיני ארסים מקומיים. ועד שממשלת ישראל לא תשנה את המשוואה הפיגועים לא ייפסקו. זו אחריות הממשלה הנכנסת להחזיר את הכבוד הלאומי וזה מה שימנע את פיגועי הטרור".

לסיום אמר: "אני שולח חיבוק גדול לחברי אלי שבירו ולכל תושבי אריאל. תושבי ישראל והשומרון ינצחו את הברברים מהרשות הפלסטינית. אנחנו דורשים מהממשלה הנכנסת להפוך את המשוואה ולהחזיר את ההרתעה".