תמיר אביחי
תמיר אביחיצילום: באדיבות המשפחה

תמיר אביחי בן ה-50, תושב קריית נטפים, אב לשישה ילדים, הוא אחד משלושת הנרצחים בפיגוע הדקירה והדריסה שאירע הבוקר (שלישי) באזור התעשייה אריאל בשומרון.

הלוויתו תיערך בשעה 20:00 בבית העלמין ביישוב ברקן.

יו"ר קריית נטפים, אבי ברוך, סיפר: "תמיר היה חלק בלתי נפרד מקהילת קרית נטפים והיישוב כולו אבל וכואב. אנו מחבקים את המשפחה כולה בשעה הקשה הזו ועומדים לצידה בכל אשר יידרש".

בפיגוע נרצחו שני בני אדם נוספים ששמם עדיין לא הותר לפרסום. ד"ר דן גורפיל, מנהל טיפול נמרץ ניתוחי לב וחזה בבית החולים בילינסון, סיפר כי 3 פצועים מאושפזים בביה"ח, 2 במצב קשה אך יציב הוכנסו לחדר ניתוח. פצוע נוסף במצב בינוני עד קשה נמצא תחת השגחה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהכיר את תמיר אביחי ז''ל ביכה את מותו ואמר: "זה רגע קשה לכולנו. שלושה נרצחים ו-3 פצועים. אנחנו מחבקים את המשפחה ואת הישוב קריית נטפים ברגע הקשה הזה.

''תמיר היה אדם מאיר פנים כולו מלא בטוב, וברצון לעזור לאנשים אחרים, איש חסד, אדם ציוני בכל רמ"ח איבריו, תמיד כשהייתי פוגש אותו הוא היה מקדים שלום בחיוך הרחב שלו. כל מכיריו אהבו אותו. הפרח המאיר והשמח נקטף ביד זדונית של ברברים".

עוד אמר דגן: "פיגוע זה הוא תוצאה ברורה של אובדן המשילות ואובדן ההרתעה של הממשלה היוצאת, הממשלה הנכנסת חייבת להתנהל כממשלה לאומית וחייבת להפוך את המשוואה. מי שעומד מאחורי גל הטרור הזה ומממן אותו הוא המחבל בחליפה אבו מאזן. ממשלת ישראל חייבת לשים אותו כיעד בטחוני. מי שעומדת מאחורי גל הטרור הזה היא הרשות הפלסטינית, לא כל מיני ערסים מקומיים. ועד שממשלת ישראל לא תשנה את המשוואה הפיגועים לא ייפסקו".

הפיגוע באריאל
הפיגוע באריאלצילום: דוברות מד"א

שלושה בני אדם נרצחו הבוקר (שלישי) בפיגוע הדקירה שהתרחש בשלוש זירות סמוכות בשומרון. שלושה בני אדם אחרים נפצעו קשה. המחבל נוטרל בירי.

המחבל, מוחמד סאמי תושב חראס בן 18, החזיק באישור עבודה לאזור התעשייה באריאל ועבד בחברת ניקיון בשם "אינשל". הוא הגיע לשער הכניסה של אזור התעשייה ודקר מאבטח שנפצע קל. מאבטח נוסף שהיה במקום ירה באוויר ולא ניטרל אותו. בצה"ל בודקים מדוע המחבל לא נוטרל.

משם המחבל נמלט לתחנת דלק "טן" ודקר ארבעה בני אדם, מותו של אחד נקבע במקום, מותו של אחר בבית החולים בילינסון. שני פצועים נוספים נפצעו קשה. בהמשך המחבל נמלט לכביש 5, שם דרס למוות גבר בן 50, ודקר גבר בן 35 שפונה אף הוא במצב קשה לבית החולים בילינסון. המחבל, שהשתמש בשני כלי רכב לדריסה, ברלינגו עם עגלה וב.מ.וו, נוטרל במקום.

גורם ביטחוני אמר לכאן חדשות כי יש בשלושת השבועות האחרונים שיפור במגמת הטרור ביהודה ושומרון וירידה בכמות ההתראות ואירועי הירי נגד כוחות הביטחון על רקע הסיכולים והמעצרים. בצה"ל נערכים מחשש לפיגועי השראה שחקיינים ינסו לבצע, בין אם בסכין ובין אם כלי רכב.

אחותו של המאבטח שבדק את המחבל ונפצע בכניסה לאזור התעשייה, סיפרה שאחיה נמצא בהכרה ומטופל בבית החולים בילינסון בפתח תקווה. האחות תיארה בשיחה עם כאן חדשות: "הוא הספיק לספר שהמחבל ניגש אליו והגיש לו תעודה. היד של אחי הייתה עסוקה והוא התנפל עליו בדקירות בצוואר ובראש. כרגע הוא בהכרה ומרגיש טוב, היה לו הרבה מזל".