בני גנץ
בני גנץצילום: חזקי ברוך

שר הביטחון ויו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ דיבר היום (ב') בישיבת הסיעה ואמר כי ישראל לא תשתף פעולה עם החלטת ה-FBI לחקור את מותה של העיתונאית מאל ג'זירה שירין אבו עאקלה.

גנץ הזכיר: "צה"ל ביצע תחקיר מקצועי ואף שיתף בו את האמריקאים באופן מלא. ברור מעל לכל ספק שמדובר היה בזירת קרב קשה, שנורו מאות כדורים לעבר חיילי צה"ל, ושלא הייתה כל כוונה לפגוע בשירין. התחקירים של צה"ל הם יסודיים ומעמיקים – ואין שום סיבה לפתוח בחקירה חיצונית. אנחנו לא נשתף פעולה עם חקירה כזו, ונמשיך לפעול מול הטרור בנחישות, לגבות את חיילי צה"ל, ולהקפיד על טוהר הנשק''.

שר הביטחון התייחס לפיגוע הרצחני באריאל שגבה את חייהם של שלושה בני אדם: "המערכה והמאמצים הביטחוניים נמשכים כל העת, ואנחנו המנהיגים צריכים להמשיך לשים את הביטחון של אזרחי ישראל כל העת לנגד עיננו. צה"ל וכלל כוחות הביטחון ממשיכים בפעילות הנחושה מול הטרור – בהתקפה בעומק השטח, ובהגנה בתפר ובצירים. בתקופה האחרונה נמנעו וסוכלו עשרות רבות של פיגועים. אנחנו נמשיך לפעול ביוזמה, באחריות ובמקצועיות. נבוא חשבון עם כל מי שלקח חלק בפעולות טרור. נעשה כל מה שיידרש כדי למנוע פגיעה באזרחי ישראל".

על הליכת מפלגתו לאופוזיציה אמר גנץ כי ''לצערי, אירוע ההשבעה היום נערך ביום קשה עבורנו, אבל אני בכל זאת מבקש להביע את תקוותי שנוכל לעשות טוב ולשרת את אזרחי ישראל מהבית הזה. כן, גם אם תוצאות הבחירות מאכזבות עבורנו, נזכור שיש לנו זכות גדולה לחיות במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית ולשרת אותה.
אני מבקש לנצל את ההזדמנות ולאחל בהצלחה לכלל חברי הסיעה, ולהודות לחברים שלא נכנסו לכנסת אך ימשיכו איתנו בדרכנו המשותפת. לאור האירועים, לא נתייחס לתוכניות שלנו ולמאבקים הפוליטיים – להם נמצא את הזמן והמקום המתאים להתייחסות".