תמיר אביחי ומיכאל לדיג'ין הי"ד
תמיר אביחי ומיכאל לדיג'ין הי"דצילום: באדיבות המשפחות

הותר לפרסום שמו של הנרצח השני בפיגוע הקשה שאירע הבוקר (שלישי) סמוך לאזור התעשייה באריאל - מיכאל לדיג'ין הי"ד בן 36, תושב בת ים.

הוא עלה לישראל עם משפחתו לפני חמש שנים. לדיג'ין הי"ד והניח אחריו אישה ושני ילדים. ראש הממשלה יאיר לפיד ספד, "הלב נשבר, מיכאל לדיגין ז"ל שעלה ארצה מתוך ציונות נרצח היום בפיגוע המזעזע באריאל. מבקש לשלוח ניחומים בשם ממשלת ישראל ועם ישראל למשפחתו וחבריו. יהי זכרו ברוך".

בבית החולים בילינסון בפתח תקווה מאושפזים שלושה פצועים מהפיגוע. מצבם של שניים מהם מוגדר קשה ויציב ומצבו של אחד - בינוני עד קשה.

לפני כן הותר לפרסום גם שמו של תמיר אביחי בן ה-50, תושב קריית נטפים, אב לשישה ילדים שנרצח בפיגוע. הלוויתו תיערך בשעה 20:00 בבית העלמין ביישוב ברקן. שמו של ההרוג השלישי טרם הותר לפרסום.

יו"ר קריית נטפים, אבי ברוך, סיפר: "תמיר היה חלק בלתי נפרד מקהילת קרית נטפים והיישוב כולו אבל וכואב. אנו מחבקים את המשפחה כולה בשעה הקשה הזו ועומדים לצידה בכל אשר יידרש".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שהכיר את תמיר אביחי ז''ל ביכה את מותו ואמר: "זה רגע קשה לכולנו. שלושה נרצחים ו-3 פצועים. אנחנו מחבקים את המשפחה ואת הישוב קריית נטפים ברגע הקשה הזה.

''תמיר היה אדם מאיר פנים כולו מלא בטוב, וברצון לעזור לאנשים אחרים, איש חסד, אדם ציוני בכל רמ"ח איבריו, תמיד כשהייתי פוגש אותו הוא היה מקדים שלום בחיוך הרחב שלו. כל מכיריו אהבו אותו. הפרח המאיר והשמח נקטף ביד זדונית של ברברים".

עוד אמר דגן: "פיגוע זה הוא תוצאה ברורה של אובדן המשילות ואובדן ההרתעה של הממשלה היוצאת, הממשלה הנכנסת חייבת להתנהל כממשלה לאומית וחייבת להפוך את המשוואה. מי שעומד מאחורי גל הטרור הזה ומממן אותו הוא המחבל בחליפה אבו מאזן. ממשלת ישראל חייבת לשים אותו כיעד בטחוני. מי שעומדת מאחורי גל הטרור הזה היא הרשות הפלסטינית, לא כל מיני ערסים מקומיים. ועד שממשלת ישראל לא תשנה את המשוואה הפיגועים לא ייפסקו".