מחבלים ירו על היישוב שקד
מחבלים ירו על היישוב שקדצילום: דוברות

שני בתים ביישוב שקד שומרון נפגעו היום (ד') מירי שביצעו מחבלים מהכפר טורה אל-ערביה, אך לא היו נפגעים בנפש. כוחות צה"ל סורקים אחר חשודים באזור. 39 קליעים אותרו ביישוב.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן שוחח עם בני המשפחה שביתם נפגע מהירי וחיזק אותם. דגן אמר: "אנחנו עומדים יחד מול אוייב ברברי, שפל ופחדן, אשר יורה מרחוק לבתים. עם ישראל עם חזק, ההתיישבות בשומרון חזקה ובע"ה ביחד ננצח".

ראש מועצת שומרון תקף בחריפות את הממשלה ודרש לצאת כבר היום למבצע צבאי: "אנחנו עומדים מול גל טרור שמובל, מוסת וממומן ע"י המחבל בחליפה אבו מאזן וחבר מרעיו המחבלים מהרשות הפלסטינית. שוב פיגוע ירי ביישוב שקד, פיגועי הירי החוזרים ונשנים יוצאים מכפר המרצחים טורה אל-ערביה, אשר רק מלפני פחות משנתיים יצא משם רוצחה של אסתר הורגן הי"ד. חייבים למגר את הטרור ולצאת להתקפה".

"ממשלת ישראל חייבת לצאת היום, היום ולא מחר, למבצע צבאי, לאסוף את כל הנשקים, לפרק את תשתית הטרור של הרשות הפלסטינית ולשים סוף לפיגועים. חיייבים לעבור להתקפה, ולהביא הרתעה. אני שב ומזהיר, הססנות וגרירת רגלים לא יעצרו את הטרור! רק יציאה להתקפה תשים סוף לפיגועים, זה כבר עלה לנו בדם השבוע וחס וחלילה יכול לעלות בעוד דם, לא נסכים לזה", סיכם דגן.