בנימין נתניהו ובצלאל סמוטריץ'
בנימין נתניהו ובצלאל סמוטריץ'צילום: חיים טוויטו

אם להגיד את האמת, אני עוד לא מעכל שניצחנו. מרגע שהתחילו להגיע ההודעות על מינוי כזה או אחר בוועדות הכנסת, פתאום מוזר לי שיואב קיש הוא יו"ר הוועדה, ושלו הסמכות להוציא את מיכל שיר שאולי מחר תחליט באיזו רשימה היא נמצאת ומי ה"אסון למדינה" התורן. עוד נתרגל, בעז"ה.

"שלושה שותפים למו"מ: צוות א', צוות ב', ועיתונאי" (מוח קודח שם, שם). למה עיתונאי אתם שואלים? כי מי יפרסם כל דקה שאריה דרעי מסכים לקבל את תיק האוצר ואז לוותר עליו ולקבל במקומו את תיק האוצר?

אז נכון, כל הודעה תקשורתית שכזו חובה לקחת בעירבון מוגבל, אחרת נאבד את השפיות, וגם את השכל. אבל דבר אחד כן אפשר ללמוד מכל הסיפור: נתניהו מפחד. הם מ-פ-ח-ד-י-ם. פעם ראשונה שתוצאות הבחירות מציבות לנתניהו מראה מול הפרצוף, ומכריחות אותו להקים הפעם ממשלה ימנית, אבל באמת.

נתניהו מפחד. הוא רצה לחזור לכיסא ראש הממשלה, אבל לא באמת הייתה לו כוונה להקים ממשלה ימנית. הרי תמיד כשהייתה לו אפשרות כזו הוא לקח לו עלה תאנה שמאלני כדי שיוכל להאשים אותו במקום את עצמו. אבל עכשיו? עכשיו תקוע לו איזה בצלאל קטן ומציק בגרון. הציבור הימני במדינת ישראל כבר לא קונה את חלקלקות הלשון הזו, ודורש הפעם ממשלה ימנית. אבל באמת.

אז מה עושה הביבי כדי להוציא את העצם מהגרון? קודם כל - מביא ברדוגו לידו כדי שיהיה מי שינשוך ויטנף במקומו. הרי נתניהו ראש ממשלה תיכף, הוא חייב להיות ממלכתי. מזל שיש ברדוגו. הוא יאשים את סמוטריץ' בבנטיזם על סטרואידים, (מה?!) בהנצחת לפיד כראש ממשלה (כן בטח) ובעובדה שרע"מ עדיין מנהלים את המדינה (בחייאת ברדוגו!).

בשלב השני, הביבי סוגר דילים עם השותפות הקואליציוניות האחרות, כדי ללחוץ על עמוד השדרה היחיד בקואליציה העתידית - להתפרק גם הוא מערכיו. כמובן שעל הדרך הוא גם יכחיש את הדיווחים על דיבורים אינטנסיביים להקמת ממשלה חלופית עם גנץ ולפיד (היית מת שיצילו אותך מעצמך).

בצלאל סמוטריץ' הוא שליח ציבור נאמן (מבטיח שאני מתרגש כשאני כותב את זה). לא פשוט להישאר כבשה בין שבעים זאבים, או אם תרצו - יוסף בבור מלא בנחשים. מאחורי בצלאל עומד הציבור כולו ונותן לו גב.

מאחורי בצלאל עומדים גם ציבור הבוחרים של הליכוד שלא מוכן לוותר על ערכי הימין האמיתי. מאחורי בצלאל עומד הציבור כולו בציפייה שלא ייכנע לדרישות נתניהו להוריד שוב את הראש בפני כל אג'נדה שהיא לא אג'נדת ימין. כי אצל סמוטריץ', מה שאתה מצביע - זה מה שאתה מקבל - אבל באמת.

ולכם, כל הברדוגואים למיניהם: הגיע הזמן שתפנימו שבנט למד מהטובים ביותר איך לשקר ולרמות. היו לו עשר שנים ללמוד מראש הממשלה איך לדבר ימין ולעשות שמאל. הגיע הזמן שתבינו שנתניהו הביא את רע"מ לעולם, ולולא סמוטריץ' הייתם יכולים למצוא את עצמכם יושבים אתם יחד איתם בממשלה, ולאכול את הלשון בתירוצים שונים למה זה מהלך מבריק ומחויב המציאות. הגיע הזמן שתבינו שהציונות הדתית לא אסקופה נדרסת וגם לא ציבור של "השתמש וזרוק". הגיע הזמן שתתייחסו אלינו בכבוד הראוי לנו, אחרת הלך עליכם והלך גם עלינו. הגיע הזמן לממשלה ימנית - אבל באמת.

הגיע הזמן שתכניסו לכם טוב טוב לראש: לבצלאל סמוטריץ' לא עלה האגו לראש, וגם לא מעניין אותו קרב על תיקים. לבצלאל סמוטריץ' חשובה מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. מדינה עם ממשלה שמדברת ימין ועושה ימין. ממשלה שלא מתכופפת בפני האויבים שלה - אלא עומדת היא בראש מורם ומכתיבה סדר יום.

בנימין נתניהו, העם בחר בך לראש הממשלה שלו כדי שתקים ממשלה ימנית. אבל באמת. אז כרגע אתה עושה משא ומתן. אבל אם בסופו של דבר תקים ממשלת ימין אבל שמתנהגת כמו בנט, אז זו תהיה הפעם האחרונה שלך בכיסא הזה. כי כמו שהעפנו את הבנט, ככה נעיף גם אותך. העם לא אוהב שמשקרים לו, העם רוצה את מה שהבטיחו לו.

בצלאל סמוטריץ', כולנו איתך! אל תוותר על הערכים שלשמם נשלחתם לקדם. אנחנו סומכים עליך כי מילה שלך זו מילה. אתה שליח ציבור אמיתי, כי מה אצלך - מה שאנחנו בוחרים זה מה שאנחנו מקבלים.

בהצלחה לנו!