רחלי
רחליקופת העיר

יהודית היא לוחמת ותיקה בשדה הקרב הביתי שלה. הבית של המלא בילדים, טפו טפו, היא לא רוצה לעשות עין הרע. חלקם כבר התחתנו, חלקם עדיין בבית, ועכשיו עומדת עוד אחת מהבנות להתחתן עם בחיר לבה, שיהיה בשעה טובה.

את הפרנסה הם מביאים במשותף. הוא מוסר שיעורים בתשלום בבתי כנסת ובמשרדים שונים, והיא הקימה גן ילדים פרטי בבית ממנו הם מתפרנסים בכבוד. זה לא קל, זה לא נוח שזה בתוך הבית שכולו הופך להיות משועבד לזאטוטים המפונקים, אבל זה עוזר להם להניח אוכל על השולחן לארוחת הערב, אז היא לא מתלוננת.

בעודה נמצאת בקלחת ההכנות לקראת חתונת הבת, באה רחלי בת ה-11 והזכירה לה שגם היא שייכת למשפחה: "אמא אני לא מרגישה טוב, אני מאוד חלשה", היא אמרה, ובעיניה מנצנץ ברק חשוד.

יהודית מיד הבינה: יש לה חום!

היא הניח יד על מצחה ונחרדה. מסתבר שמדובר בחום גבוה. הילדה קודחת!

כשהם הגיעו לרופא, הוא לא היה מאוד מודאג, אבל כדבר שבשגרה לקח את הסטטוסקופ ובדק את תפקוד הלב והריאות. האוושה ששמע מהלב הבהילה אותו מאוד, והילדה הובהלה במהירות לבית החולים, שם שוב בוצעו בדיקות דימות מתקדמות שאבחנו את המקור לחושה והחום: קרע רציני בעורק הראשי, סמוך ללב. אם הוא לא יטופל, הוא ייקרע לחלוטין חלילה וחס, ויפסיק מיידית את פעילות הלב.

לאחר התייעצויות עם רופאים אליהם הופנו על ידי הרב פירר, הוחלט להטיס את הילדה במהירות לבוסטון, שם במרכז הרפואי המפורסם נמצאים טובי הרופאים עם המכשור המתקדם ביותר.

לתרומה לרחלי לחצו כאן

ההוצאות כבדות, העלויות מטורפות, החתונה של הילדה הגדולה יותר מתקרבת במהירות, גן הילדים הושבת והועבר לביתה של גננת מחליפה שכמובן גם צריכה לקבל את התשלום על עבודתה, השיעורים בבתי הכנסת ובמשרדים גם הם הועברו לרב אחר שמוסר אותם, וההכנסה של המשפחה נחתכה באחת, לא נשאר ממנה כמעט כלום. .

רק כדי לממן ביטוח רפואי לילדה לפני צאתם לחו"ל, הם היו צריכים לגייס סכום של 30 אלף דולרים! הוצאות הניתוח עצמו משולמות על ידי קופת החולים, אבל הבדיקות הנוספות, הביקורות, התוספת עבור ימי אשפוז לפי הצורך, הנסיעות, הטיסה הדחופה, הוויזות שהם היו צריכים להנפיק במהירות על ידי תשלום של סכומים משמעותיים, והשהות בארה"ב בהמתנה לניתוח, כל אלו עולים להם הון תועפות, ואין להם מהיכן לממן את כל זאת.

המשפחה זקוקה לעזרה, ומתביישת לבקש. אבל חברים טובים החליטו להקים עבורם קרן לתמיכה בדרך כבוד, ופונים לציבור הרחב בניסיון להביא לגיוס המונים, כשכל אחד ישתתף בסכום צנוע, וביחד יצליחו להגיע לסכום הגון שיסייע למשפחה לכסות את ההוצאות הרפואיות.

לתרומה לרחלי הגיבורה הקליקו כאן