שיש, מטבח
שיש, מטבחצילום: pexels

גם אם אתם לא נמנים על "חובבי הבישולים והמטבחים" סביר להניח שיצא לכם לבקר בבתים בהם המטבחים משכו את תשומת ליבכם באופן מיוחד – ואולי אפילו אמרתם לעצמכם שהלוואי וגם לכם היה מטבח שכזה.

אז אם אתם נמצאים במצב בו הגיע הזמן לתכנן ולעצב לעצמכם מטבח חדש ובא לכם להשקיע וליהנות בסופו של דבר מהמטבח המושלם, להלן מספר טיפים ישימים אשר בכוחם להעלות אתכם על המסלול הנכון בדרך למטרה:

דאגו שהמטבח יותר עבורכם (ולא להפך)

מאוד יכול להיות שבעת שוטטות באינטרנט וחיפוש אחר דוגמאות ועיצובים של מטבחים אתם עתידים להיתקל במטבחים מעוררי התפעלות.

גם קיימים סיכויים לא קטנים שהמטבחים הללו יעשו לכם חשק להעתיק אותם.

יחד עם זאת, זה שהמטבחים יפים ומרשימים זה ממש לא אומר שהם גם מתאימים לכם או יכולים לענות על הדרישות והצרכים הפונקציונליים שלכם – או אפילו להתאים לנתונים טכניים שונים של המטבח שלכם.

אתם כן יכולים לקחת מאותם מטבחים את הרעיונות שאתם אוהבים, אבל כן לשים דגש על הצרכים הפרטניים שלכם מאותו המטבח.

כך שאם לדוגמא, אתם חובבי בישול ומבלים שעות ארוכות בהכנת מאכלים מורכבים – עליכם לשים דגש על צרכים פונקציונליים שונים כמו: לדאוג שיהיה לכם מספיק שטח על מנת לבצע את עבודות המטבח השונות או לוודא שאותו שיש למטבח בו אתם בוחרים יהיה חזק ובעל עמידות גבוהה מפני מפגעים שונים.

כך שאם ראיתם מטבח מושלם, אבל אולי כזה שהוא "עדין" מדי בעבורכם או כזה אשר מסיבות אחרות לא יכול לספק את המענה הטוב ביותר על צרכיכם, כדאי להיות מודעים לכך ולבצע החלטות מותאמות.

לשים דגש על בחירת פתרונות אחסון

לא משנה אם אתם בשלנים או אם פסגת ההישגים הקולינאריים שלכם עוברת בהכנסת סנדוויץ' מושחת.. המטרה שלכם תהיה ליהנות ממטבח מסודר ואסטטי. הדרך להשגת המטרה עוברת במציאת פתרונות אחסון מתאימים – וכמה שיותר יותר טוב.

בשלב הראשון, כדאי שתבינו מול עצמכם מה אתם אמורים לאחסן – מה כמות כלי המטבח אותה אתם מחזיקים ברשותם, אלו מכשירי חשמל יש לכם וכיוצא בזה.. ברגע שתגיעו להבנה מעמיקה בנושא, יהיה לכם יותר פשוט לתכנן את פתרונות האחסון המתאימים – ארונות, מגירות, מדפים וכיוצא בזה..

כידוע, כיום ניתן למצוא לא מעט חידושים משוכללים בעולם פתרונות האחסון למטבחים כמו לדוגמא: קרסולה מסתובבת וכיוצא בזה..

ההמלצה היא לערוך היכרות עם כמה שיותר מאותם פתרונות חדשניים ובמידת הצורך, לעשות בהם שימוש עבור המטבח שלכם.

לבחור סגנון עיצובי מתאים

עוד לפני שאתם נכנסים לעומק הדברים ומתחיל לתכנן בצורה מעמיקה את המטבח שלכם. חשוב אולי שתגדירו לעצמכם את הסגנון העיצובי המבוקש.

מטבחים יכולים להגיע במגוון רחב של סגנונות עיצוביים שונים כמו: סגנון כפרי, סגנון קלאסי ועוד..
הגדרת הסגנון המועדף, יכולה להתוות לכם את הדרך לבחירת אלמנטים שונים אשר מתכתבים עם אותו הסגנון ובצורה כזאת, לאפשר לכם ליהנות בסופו של דבר מתוצאה סופית שהינה הרמונית ומרשימה.

להיעזר במעצב פנים מקצועי

יכול להיות שבמסגרת ההליך חיפוש המידע ההתחלתי או הגדרת הצרכים שלכם מהמטבח אתם עתידים לגלות שאתם לא באמת ערוכים לעצב את המטבח המושלם שלכם באופן עצמאי.
במקרה כזה, כדאי לא לקחת סיכונים מיותרים – בכל זאת, הציפיה תהיה שהמטבח ילווה אתכם לאורך שנים רבות.

מומלץ להכניס לתמונה מעצב פנים מקצועי ומנוסה, אשר מתמחה באופן פרטני בעיצוב מטבחים ומחזיק בידע ובכלים לסייע לכם ולהבטיח שתבצעו את הבחירות וההחלטות הנכונות בתחום.