סייבר
סייברistock

בית המשפט המחוזי מרכז התיר היום (א') לפרסום את שמותיהם של ראני עוף (41) מג'דיידה – מכר, שאדי עאידי (42) מחיפה וזוהיר עוף (38) מג'דיידה – מכר, שלושת הנאשמים בהצבת סיכון סייבר תשתיתי חמור לחברת סלקום, בעת מערכה צבאית עתידית של מדינת-ישראל ובעבירות ביטחון חמורות הנוגעות למסירת מידע רגיש, בהיקף נרחב לארגון החמאס בטורקיה.

כזכור, ב-20 באוקטובר הוגש כתב אישום כנגד השלושה, זאת בעקבות פעילות משולבת של שירות הביטחון הכללי והיחידה הארצית לחקירות פשיעה חמורה ובינלאומית בלהב 433 במשטרת ישראל.

כתב האישום ייחס לראני עוף עבירות סיוע לאויב במלחמה; מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה (3 עבירות); מגע עם סוכן חוץ (5 עבירות); השמדת ראיה (2 עבירות) וקשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה; לשאדי עאידי יוחסו עבירות של מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה וקשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה; לזוהיר עוף יוחסה עבירת מגע עם סוכן חוץ.

במסגרת הקשר ביניהם, ביקשו הנאשמים להסתמך על כישוריהם ויכולותיהם בתחום המחשוב ועל הנגישות הנרחבת שהייתה להם, מתוקף תפקידם, למערכות המחשוב והמידע של חברת סלקום. לאור האמור פעלו השניים להכין ולצבור מראש אמצעים טכנולוגיים, אשר יאפשרו להם, במסגרת "יום פקודה", לחדור למערכות המחשוב והמידע, לרבות לרכיביהן הקריטיים, ולהפעיל תוכנות אשר ישביתו או ישבשו באופן חמור את פעילות רשת התקשורת של חברת סלקום, בין היתר אף מתוך ידיעה כי חברת סלקום מעניקה שירותים לכוחות צה"ל והמשטרה.