צה"ל פועל בג'נין (ארכיון)
צה"ל פועל בג'נין (ארכיון)צילום: דובר צה"ל

גופתו של נער ישראלי מוחזקת בידי מחבלים פלסטינים בעיר ג׳נין. כך הותר הלילה (רביעי) לפרסום.

מדובר בטירן פרו, תושב דליית אל כרמל בן 17, תלמיד כיתה י"ב. הוא נחטף אל מול עיניהם של אביו ואחיו בבית החולים. האב המזועזע סיפר: "הם ניתקו אותו מהמכשירים והרגו אותו. זה היה פחד אימים".

הנער נפצע קשה בתאונת דרכים באזור, פונה על ידי הסהר האדום לבית חולים בעיר, ושם נקבע מותו. כשהתברר שהוא אזרח ישראלי, חטפו מחבלים את גופתו ומחזיקים בה כעת.

גדודי חללי אל-אקצה הודיעו כי הגופה נמצאת בידיהם וכי הם חטפו אותו. לראיה הם הציגו צילום של תעודת הזהות שלו.

בישראל מתנהלים מאמצים לשחרר את הגופה. במסגרת מאמצים אלו קיים ראש העדה הדרוזית, השייח מופק טריף, שיחות עם מספר גורמים, בהם מושל ג'נין אכרם אל-רג'וב ובכירים ברשות הפלסטינית.

אדי פרו, דודו של הנער שגופתו נחטפה, סיפר על רגעי החטיפה בכאן רשת ב'. "ראינו אותם. הם היו חמושים, הם באו כמו באינתיפאדה. הם נכנסו 30-20 איש לבית החולים. ירו באוויר, ירו בחוץ".

"אם לא היינו מצייתים, היינו הופכים להיות חטופים גם. ברחנו משם בשן ועין, הסתתרנו באיזה מקום ואז כוחות הביטחון הוציאו אותנו. יצאנו משם במזל. זה אירוע כמו בסרטים, קשה לתאר את זה", הוסיף.

על התאונה שבה נפצע טירן, סיפר הדוד: "הוא נסע בסך הכול לתקן את הרכב שלו בג'נין עם החבר שלו. בדרך הוא כנראה איבד שליטה ועשה תאונה. החבר שלו פונה לבית החולים רמב"ם, ואת האחיין שלי לצערי לא יכולנו לפנות, כי מצבו הרפואי באותה העת לא אפשר לנו להעביר אותו באמצעי תחבורה כי הוא היה בסכנת חיים. ראינו את הילד, הוא עבר ניתוח. הוא שרד כמה שעות ובסוף החזיר את נשמתו לבורא בבית החולים בג'נין".

דובר צה"ל מסר כי "אזרח ישראלי צעיר, נכנס אתמול עם אזרח נוסף, דרך מעבר גלבוע, למרחב העיר ג'נין. השניים היו מעורבים בתאונת דרכים קשה והועברו לטיפול רפואי בבית החולים המקומי שם מת אחד מהם מפצעיו.

"חברו, האזרח הפצוע, הועבר במצב קשה לטיפול רפואי בישראל. גופתו של הצעיר נלקחה מבית החולים בג'נין והציפייה שתוחזר למשפחתו בישראל בהקדם, כצעד הומניטרי נדרש", נמסר.

בעקבות התקרית נסגרו כלל המעברים באזור ג'נין ולא מתאפשרת כניסת פועלים מהאזור לשטח ישראל.