שרה אברמוביץ
שרה אברמוביץערוץ 7

במסגרת פרויקט 252, יתקיים הערב השיעור השבועי בזום, אותו תעביר שרה אברמוביץ מנבחרת המאמנים של הפרויקט. השיעור הערב יעסוק בחמישה סוגי ההכרויות אותם אנו מוצאים בסיפורי האבות בכל פרשיות השבוע בתקופה זו.

"מכל זוג אצל האבות ניתן ללמוד זוגיות ואיך מקדמים אותה", אומרת אברמוביץ, "הערב נפגוש את הסוגים העיקריים, ונדע מי מהם האפקטיבי ביותר".

5 סוגים של זוגיות

על פי אברמוביץ' (מתוך שיעורו של הרב אייל ורד לפרשת לך לך), ישנם חמישה סוגים שונים של התחלות קשר:

1. 'גדלנו יחד' - היכרות אברהם ושרה. שרה לא היתה רק אשתו של אברהם אלא גם אחייניתו. מתוך כך מובן איך מכנה אותה אברהם 'אחותי', במפגש מול אבימלך.

2. שידוכים - היכרותם של יצחק ורבקה. אליעזר משמש בתפקיד השדכן, ומוסר נפשו להצלחת השידוך.

3. חיפוש אחר מידות ומעשים טובים - באותו מפגש בין אליעזר לרבקה, מדגישה התורה כמה חשוב היה לאליעזר, למצוא בה את מידותיו של אברהם. כשמצא בה מידות אלו, נחתמו נישואיה ליצחק.

4. אהבה ממבט ראשון - סוג של היכרות שרבים חולמים לזכות בה, וכך בדיוק התנהל המפגש בין יעקב לרחל. אך בכל מקרה אהבה ממבט ראשון אינה מספיקה על מנת לבסס קשר, והיא דורשת עבודה זוגית לאורך שנים.
5. אהבה איטית הדורשת השקעה - אלו נישואי יעקב ללאה. בכל זוגיות יתגלו עם הזמן דברים שלא נראו קודם, שלא יגרמו בהכרח לשמחה רבה. אך בעומקם של דברים, מדובר באהבה המסוגלת ליצור קשר איתן ומבוסס, שלא תמיד קיים בסוגי קשר אחרים.

סוגים שונים - עבודה זוגית שונה

האם כל סוג של היכרות דורש עבודה זוגית אחרת? בוודאי שכן. מאברהם ושרה ניתן ללמוד מהי מהותה של משימה ערכית משותפת; מיצחק ורבקה נגלה מהם ערכי המשפחה וחיבור בין הפכים, ומיעקב ונשותיו נבין מהי כוחה של התמודדות בלתי פוסקת להוספת אהבה.

רוצים לשמוע עוד? הצטרפו עוד היום לפרויקט 252 ותוכלו להשתתף בשיעורה של שרה אברמוביץ', ובעוד עשרות שיעורים מגוונים נוספים בתוכנית החורף המטורפת של הפרויקט. להרשמה מהירה לחצו כאן>>