הרב ישעיה כהן ז"ל בברית של בנו לפני שבועיים
הרב ישעיה כהן ז"ל בברית של בנו לפני שבועייםבאדיבות המשפחה

הקהילה בעפולה המומה וכואבת, לנוכח פטירתו הפתאומית של אחד מעמודי התווך שלה, הרב ישעיה כהן ז"ל, שכיהן כראש כולל בגבעת המורה, היה חלק מגבאי קופת הצדקה הקהילתית של השכונה.

"הוא היה רק בן 31", מספר אחד החברים הקרובים, "לפני שלושה שבועות נולד הילד החמישי שלו, הבת הגדולה בת שמונה בערך, בכתה ג'... זה פשוט נורא. הילד בן החמש וחצי אמר קדיש בהלוויה, כולנו בכינו. זה קורע לב!".

לדבריו, אף אחד לא יכול היה לנחש מראש מה עתיד להתחולל בתוך זמן קצר. "הוא התנהג בצורה רגילה לחלוטין ביומו האחרון", מספר החבר. "הוא קצת הרגיש רע, אבל לא עשה מזה סיפור. לאורחת הצהרים הוא הגיע הביתה, כדי לעזור לאשתו להגיש אוכל לילדים. אשתו יולדת, עוד לא הספיקה להתאושש מהלידה.

לעזרה לאלמנתו ויתומיו של הר' ישעיה כהן ז"ל

"פתאום, מול עיניה של אשתו ומול עיניהם של ילדיו, הוא נפל על הרצפה והתמוטט. הם ניגשו אליו ניסו לקרוא לו לבדוק מה איתו, אבל לא היתה שום תגובה. מסתבר שזה היה דום לב או משהו כזה, אני לא ממש מבין את זה, אבל הבנאדם פשוט נפטר להם מול העיניים".

"כמובן שהזמינו אמבולנסים והצלה וצוות נט"ן הגיע למקום וניסו לעשות החייאה, אבל שום דבר לא עזר, הוא כבר לא היה בן החיים.

כל האירוע מתרחש מול עיניהם של האישה והילדים שצורחים 'אבא אבא' ואין קול ואין עונה. במקום לענות להם מרחיקים אותם מהמקום כדי שלא יהיו עדים למחזה המזעזע הזה. אשתו צעקה לאנשי ההצלה שלא יוותרו, גם כשהם כבר רצו לקבוע מוות היא התחננה אליהם שימשיכו לעשות עוד החייאה, שינסו עוד מכת חשמל. היא לא רצתה להאמין שהוא באמת נעלם לה מהחיים ברגע אחד בודד.

"עכשיו אנחנו מנסים לראות איך אפשר לעזור לאלמנה והיתומים. זה נורא, אומנם היא היתה המפרנסת העיקרית כי היא עובדת בחברת הייטק גדולה, אבל לשם כך היא היתה צריכה להיעדר מהבית למשך שעות רבות, ובעלה היה מפזר את הילדים בגנים ומגיש להם ארוחות צהרים וכו', עכשיו הוא איננו, והיא ככל הנראה לא תוכל להמשיך במקום עבודתה, מה שאומר שלא רק שהיא התאלמנה והילדים התייתמו אלא שהיא גם הפכה למבוטלת", אומר חבר המשפחה.

"חשבנו להקים קרן לעזור ליתומים, אבל אז תפסנו שבעצם מי שתמיד אחראי על המקרים הללו ומארגן את ההתרמות, בדיוק נפטר לנו. זה היה הוא, הרב ישעיה כהן, הוא זה שתמיד היינו פונים אליו כשצריכים לעזור למשפחה ולאדם במצוקה, עכשיו אנחנו צריכים לעזור למשפחה שלו, ואין לנו כל כך למי לפנות שיארגן את זה".

לעזרה לאלמנתו ויתומיו של הר' ישעיה כהן ז"ל