מדינה, סמריק ורובינשטיין
מדינה, סמריק ורובינשטייןבאדיבות יחסי ציבור

לפני מספר שבועות חתן פרס ישראל, הזמר והיוצר המוערך אביהו מדינה, התארח בתכנית 'קול הכבוד' בהגשת נתנאל סמריק בגלי צה"ל דיגיטל ויצא במתקפה חריפה כנגד בית המשפט העליון.

"לא נראה לי ש-70 שנה, בית המשפט דואג שיהיה שם רוב מוחלט של אנשים עם דעה מסוימת, עם חינוך מסוים, עם אווירה מסוימת ועם נטייה מסוימת", הוא אמר בראיון, "שום דבר שמה לא מאוזן, צודק ונקי. הוא נוהג כמו בית משפט בקרמלין ברוסיה. יש שופט אחד צבוע בשחור, וכל השאר הם אחינו בני אשכנז".

כעת, במסגרת ראיון מיוחד באולפן טלוויזיה דיגיטלי ייחודי שהוקם בקומת השופטים, בספרייה, ליד "קודש הקודשים", בבית המשפט העליון, עבור התכנית "קול הכבוד" בהגשת נתנאל סמריק בגלי צה"ל - דיגיטל, הגיב רובינשטיין לדברים.

"תראה, שמעתי את הדברים האלה של אביהו מדינה, הם לא מקובלים עליי. למיטב הבנתי, אין שום מדיניות, אין שום כוונה להפלות בין מזרחי ללא-מזרחי בבית המשפט העליון. יחד עם זאת, העובדה היא שבאמת היו בעבר יחסית מעט שופטים מעדות המזרח." הצהיר רובינשטיין.

רובינשטיין ציין, "אני לא חושב שהייתה אי פעם מדיניות של אפליה מהסוג הזה. אני יכול לומר בפה מלא, שאני הייתי שלוש שנים חבר בוועדה לבחירת שופטים, מעולם לא הייתה שם אפילו שמץ שיחה בכיוון של אפליה".

"נהפוך הוא, רק לפני שבוע יצא לי לדבר באירוע, בעמותה שקמה לסייע לאנשים מוחלשים בפריפריה, על שם השופט אדמונד לוי המנוח שהייתה לי ידידות רבה איתו. הכאב של אביהו מדינה, שאני מאד אוהב את המוסיקה שלו ורק לאחרונה הייתי במופע שלו, הוא כללי לגבי זכויות בחברה הישראלית, שבה מורגש שינוי רחב בשנים האחרונות".

על שופט בית המשפט העליון, מני מזוז, מי שהחליף אותו בתור היועץ המשפטי לממשלה, גילה אליקים רובינשטיין כי בשיחה שלו שקדמה למינוי עם שר המשפטים המנוח, טומי לפיד ז"ל, הוסיף: "מזוז הינו אדם איכותי, מבחינה מקצועית... וגם יהיה מענה לטענות שהופנו נגדיך (בנושא מינוי שופטים על רקע עדתי). אמרתי לו (טומי לפיד) תלך על זה, והוא הלך על זה ומעולם לא הצטער."