אליצור שומרון
אליצור שומרוןצילום: אליחי מנחם - מועצה אזורית שומרון

בליגה של הגדולות. עשר שנים עברו מאז זכתה מכבי חיפה באליפות ליגת העל בכדורסל לראשונה בתולדותיה. הערב (רביעי) הפסידה חיפה שירדה לליגה הלאומית לפני שנתיים, לעולה החדשה אליצור שומרון באולמה הביתי, אולם רוממה שבחיפה, בתום דרמה גדולה.

המשחק בין המארחים מחיפה לאורחים מהשומרון היה צמוד לכל אורכו כשאף קבוצה לא הצליחה לפתוח פער ולברוח ליריבתה, זאת למרות שההובלה עברה ידיים שוב ושוב.

מה שהחל עם יתרון של האורחים מהשומרון בתוצאה 17:11, הסתיים לאחר 10 דקות ראשונות של משחק ביתרון מזערי של החיפאים עם 19:20 ולמחצית ירדו אלה ביתרון בן 3 נקודות הפרש, עם 35:38.

האורחים מהשומרון לא הרימו ידיים ועם סלים גדולים של יובל לוין וקית' סטון קבעו אלו מהפך - 51:46 לשומרון. לרבע האחרון והמכריע ירדו שחקני השומרון ביתרון מזערי בן 5 נקודות עם 60:55. אף אחד לא חשב שזה גמור.

למרות ניסיונות של קלי ושולמן לשמור על יתרון האורחים, הצליחו הירוקים מחיפה לחזור עם שיוויון 71:71 ואף הפכו בזכות שלשה 23 שניות לסיום המשחק וקבעו 76:77.

אסיסט נהדר של קית סטון שמצא את יובל לוין בהתקפה, החזירו את היתרון לשומרון, 4.5 שניות לסיום המשחק. אדמון גילדר יכול היה להחזיר בצד השני אך החטיא על הבאזר ושומרון מנצחת בתום דרמה גדולה בפעם השניה בלבד העונה והיא עם מאזן זהה לזה של הקבוצה שזכתה באליפות המדינה בכדורסל רק לפני עשור.