אבו מאזן
אבו מאזןצילום: רויטרס

בעקבות חטיפת גופתו של הצעיר הישראלי טיראן פרו אמש על ידי מחבלים חמושים במחנה הפליטים בג'נין, בישראל שואפים לסיים את האירוע במישור הדיפלומטי - וזה גם המסר שהועבר לרשות הפלסטינית, כך דווח בחדשות 13.

עם זאת, לצד המסר הדיפלומטי הועברה גם הבהרה שאם הדברים לא יסתיימו באורח זה מערכת הביטחון ערוכה להשיב את הגופה באמצעים צבאיים שיגבו מחיר מהרשות.

על פי הדיווח, במאמץ הדיפלומטי להשבת הגופה, מעורבת גם קטאר שלא אין יחסים רשמיים עם מדינת ישראל. לצד הקטארים פועלים בנושא גם שליח האו"ם למזרח התיכון והממשל האמריקני שהעביר גם הוא מסרים לפלסטינים.

בנוסף לסיוע מהקהילה הבינלאומית , מתקיים גם שיח ישיר בין ישראל לבין הרשות הפלסטינית, אותו מנהל מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף רסאן אליאן.

הערב (רביעי) התקיימה הפגנה סוערת בכביש 6 של צעירים בעדה הדרוזית שחסמו את אזור מחלף אליקים במחאה ובדרישה ודורשים להחזיר את גופתו של טירן פרו.

בעקבות הסירוב הפלסטיני להשיב את הגופה, מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף רסאן עליאן הודיע על החרפה בסנקציות על אזור ג'נין: סגירת המעברים גלבוע (ג׳למה) וסאלם למעבר סחורות החל ממחר (חמישי) ועד להודעה חדשה. זאת בנוסף לסגירת המעבר ליציאת פועלים וכניסת ערביי ישראל.