שחקני נבחרת לב בנימין היום באירוע הגמר הגדול
שחקני נבחרת לב בנימין היום באירוע הגמר הגדולצילום: באדיבות לב בנימין

מבנימין לירושלים. לפני שלושה ימים יצא לדרך אירוע ספורט חדש בירושלים, המכביאדה.

מדובר במיזם חדש של ההסתדרות הלאומית ומכבי ישראל, בשיתוף עיריית ירושלים, המקביל לאירוע הספורט הוותיק, הספורטיאדה.

מטרת האירוע הייתה בין היתר לקדם פתיחה ושיתוף פעולה בין הגופים לקידום ליגה למקומות עבודה, לעשרות חברות מובילות במשק המסונפות להסתדרות הלאומית.

21 קבוצות בהן נכללו מאות ספורטאים וספורטאיות התחרו בשלושה ענפי ספורט - קטרגל, כדורסל וכדורשת והיום (חמישי) הגיעו הקבוצות המנצחות אל משחקי הגמר, כאשר הזוכות בטורנירים צפויות להשתתף במשחקי מכבי עולמי שיתקיימו בדצמבר 2023 בארגנטינה.

עם כל הכבוד לכל היתר, משחק הגמר המרגש ביותר התקיים באולם קוסל שבגבעת רם, בענף הכדורסל.
היה זה בזכות אורחת הכבוד שהגיעה לאולם הכדורסל מהמועצה האזורית בנימין הסמוכה לבירה - נבחרת לב בנימין.

הנבחרת, אותה מאמן בעז קשי יחד עם בנו מיתן, היא נבחרת המורכבת משחקנים בעלי צרכים מיוחדים בני 16-35, הגרים כולם בבנימין ולאחרונה זכו אלה בתואר אלופת ליגת האלופים.

הנבחרת מבנימין קיבלה הזמנה יוקרתית מעמותת 'וירטוס ישראל' החברה בארגון הספורט הבינלאומי Virtus אשר מקדם את העיסוק בספורט תחרותי – הישגי בקרב אנשים עם מוגבלות שכלית, אוטיזם ותסמונת דאון, באמצעות ארגון פעילויות ספורט ותחרויות בענפי ספורט שונים.

העמותה הישראלית שנוסדה ב-1987 ומונה כיום כ – 4,000 ספורטאים וספורטאיות עם מוגבלות שכלית, אוטיזם ותסמונת דאון, הזמינה את חברי נבחרת לב בנימין לקחת חלק באירוע הגמר של משחקי המכביאדה הראשונים שבירושלים, ולקיים מולם משחק ראווה במהלך הפסקת המחצית של משחק הגמר.

במשחק הראווה שהתקיים בנוכחות מנכ"ל מכבי ישראל נאור גלילי, מנהלת אגף הכדורסל במכבי לירון כהן, מנכ"ל עמותת וירטוס ישראל ראובן אסטרחן וראשי אגף הספורט בירושלים ניצחה נבחרת לב בנימין שנבחרה לייצג את כלל העמותות בארץ של צרכים מיוחדים, את הנבחרת שממול בתוצאה 18:7, במשחק שגרם לאוהדים ולשחקני שתי הקבוצות שהגיעו לגמר, לעודד ולהתרגש.

בעז קשי, מאמן הנבחרת מבנימין אמר בסיום משחק הראווה: "כמאמן לא מעט שנים בתחום הכדורסל בכלל ובבנימין בפרט, של ילדים, נוער ומבוגרים, אני מרגיש זכות עצומה להשתלב בעמותת לב בנימין בתור מאמן הכדורסל. זו גאווה ענקית לעשות את זה לצד הבן שלי מיתן. אני מרגיש שזו בשורה בתחום הכדורסל - לקחת את החברה האלופים והאהובים האלו ולראות כמה אפשר לעשות דרך הכדורסל".

על הנבחרת המיוחדת שלו סיפר קשי: "בנינו קבוצה מקצועית שכבר בשנה שעברה זכתה באליפות הארצית לכל העמותות לצרכים מיוחדים והפכה את עמותת 'לב בנימין' למותג בתחום".

"הדבר הענק שאני מרגיש שקורה כאן הוא הרבה מעבר לכדורסל. אוכלוסיית החברים בעלי הצרכים המיוחדים היא אוכלוסייה שפשוט כיף לעבוד איתה, לפגוש אותה וללמוד ממנה. הגעתי על תקן מאמן ואני מרגיש שאני מתלמד. מתמלא בכל שבוע מחדש מהלבביות האינסופית של החברה האלו, מהאהבה ללא תנאי והכל עם שמחת חיים מלהיבה. יש לנו כל כך הרבה מה ללמוד מהם".

לסיום הודה קשי לכל השותפים, כשאמר: "אני רוצה להגיד תודות, בראש ובראשונה לבורא עולם על הטוב הגדול שהא משפיע עלינו. למתנ"ס בנימין ומחלקת הספורט בראשות רותם פיטר ששון שדוחף, עוטף ודואג.
לעמותת שווים בספורט, שממנפת את כל התחום בארץ ונותנת לנו כאן הזדמנות ייחודית לפתח את זה ובגדול. תודה לעמותת לב בנימין שזיכתה אותנו להיות חלק מהדבר הזה, לכל מערך המתנדבים והמתנדבות. ולסיום תודות גדולות לשחקנים האלופים והאהובים, הם פשוט גדולים מהחיים".