רונאלדו מול גאנה הערב
רונאלדו מול גאנה הערבצילום: רויטרס

אפשר לשנוא אותו אבל אי אפשר לזלזל בו. שלושה ימים אחרי ששוחרר מקבוצתו מנצ'סטר יונייטד האנגלית וכשהוא השחקן היחיד במונדיאל ללא קבוצה, רשם הערב (חמישי) כריסטיאנו רונאלדו שיא היסטורי גדול במיוחד.

היה זה במשחק הפתיחה של נבחרתו, נבחרת פורטוגל, בטורניר גביע העולם בכדורגל המתקיים בקטאר, מול גאנה.

רונאלדו, שדמע בזמן השמעת ההמנון הפורטוגלי לפני שריקת הפתיחה, כבש שער חוקי שנפסל וקפץ לגובה של 2.44 מטרים במהלך המשחק, קיבל בעיטת עונשין מ-11 מטרים בדקה ה-65, לאחר טעות של שופט המשחק שקבע כי רונאלדו הוכשל ברחבת גאנה.

הפנומן הפורטוגלי קר הרוח לא התבלבל ובבעיטה חדה הכניע את שוער גאנה והעלה את נבחרתו פורטוגל ליתרון 0:1.

שער זה של רונאלדו היה לשערו ה-118 במדי הנבחרת הלאומית של מדינתו, הכי הרבה אי פעם, אך יותר מכך היה היסטורי במיוחד כשזה הפך לשחקן הראשון והיחיד אי פעם שכובש ב-5 טורנירי מונדיאל שונים.

רונאלדו שמחזיק בתואר מלכות השערים בטורניר אליפות אירופה עם 14 שערים, רושם שער נוסף בטורניר גדול ובסך הכל כבש הפנומן הפורטוגלי 21 שערים בטורנירים הגדולים - מונדיאל ויורו.

לא רק זאת, אלא שרונאלדו הפך גם ליחיד אי פעם שהשתתף ב-10 טורנירים גדולים.

למעשה, רונאלדו רחוק שני שערים בלבד משיא פורטוגלי שנקבע ב-1966, כשבמאזנו שבעה שערים בטורנירי המונדיאל השונים, שניים פחות משכבש אוזביו.

גאנה מצידה לא אמרה נואש ובדקה ה-73 השוותה. פורטוגל הלחוצה הלכה קדימה בכדי להימנע ממה שקרה לארגנטינה וגרמניה עם פתיחת הטורניר היוקרתי ובתוך 5 דקות חזרה ליתרון משער של פליקס.

לא עברו 2 דקות ופורטוגל כבשה את השלישי שלה, במה שנדמה היה כניצחון בטוח.

זה רק היה נדמה. גאנה שוב לא ויתרה, שוב כבשה בדקה ה-89 וכמעט שהצליחה אף להשוות פעם נוספת. זה נגמר עם 2:3 מותח של רונאלדו ופורטוגל שרושמת לראשונה מונדיאל 96 ניצחון במשחק הפתיחה ועולה למקום הראשון בבית עם כל מלוא הנקודות האפשריות, במונדיאל האחרון של רונאלדו.

גאנה שחזרה לגביע העולמי אחרי שנעדרה ב-2018, תנסה להרוויח נקודות במשחקים הבאים.