דיוויד פרידמן
דיוויד פרידמןצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

דיוויד פרידמן, לשעבר שגריר ארצות הברית בישראל ומקורבו של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, הזדעזע לגלות שטראמפ נפגש באחוזתו עם מכחיש השואה ניק פואנטס.

פואנטס - שהשווה בין המשרפות בשואה לאפיית עוגיות - התלווה לראפר האנטישמי קניה ווסט שהוזמן לארוחה עם טראמפ.

''ידידי דונלד טראמפ, אתה יותר טוב מזה'', אמר פרידמן. ''ביקור חברתי של אנטישמי כמו קניה ווסט ושל חלאה אנושית כמו ניק פואנטס אינו מתקבל על הדעת. אני מפציר בך לזרוק את הנבלים האלה החוצה, להתנער מהם ולהעביר אותם לפח האשפה של ההיסטוריה שאליו הם שייכים''.

פרידמן שנחשב למקורבו של טראמפ הזכיר: "גיניתי את ברק אובמה על הקשר שלו עם לואיס פרחאן וג'רמיה רייט. זה לא שונה. לאנטישמים לא מגיע שום מקום בקרב מנהיגים אמריקאים, מימין או שמאל''.

קניה ווסט
קניה ווסטצילום: Kevin Lamarque/רויטרס

כאמור, הנשיא לשעבר טראמפ אירח את קניה ווסט ואת מכחיש השואה ניק פואנטס במעונו מאר-א-לאגו בפלורידה. פואנטס התפרסם בעקבות אמירות אנטישמיות והכחשת השואה שלו, כאשר בין היתר השווה בין יהודים שנשרפו במשרפות במחנות ההשמדה "לעוגיות הנאפות בתנור".

טראמפ התייחס למפגש עם ווסט ופואנטס, וטען כי לא ידע מיהו האורח, וכי ארוחת הערב הייתה מיועדת להיות עם קניה ווסט בלבד.

בחשבונו הרשת החברתית שלו Truth Social כתב טראמפ כי "בשבוע האחרון, קניה ווסט התקשר אלי וביקש לאכול ארוחת ערב במאר-א-לאגו. זמן קצר לאחר מכן הוא הופיע במפתיע עם שלושה מחבריו, שלא ידעתי עליהם דבר. אכלנו ארוחת ערב ביום שלישי בערב עם חברים רבים שנכחו בפטיו האחורי. הארוחה הייתה מהירה וללא אירועים מיוחדים. לאחר מכן הם יצאו לשדה התעופה".

דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

אתר Axios דיווח כי טראמפ פרסם הצהרה נוספת בה ניסה להרחיק את עצמו מפואנטס ואמר כי "קניה ווסט מאוד רצה לבקר במאר-א-לאגו. הפגישה לארוחת הערב הייתה אמורה להיות עבור קניה ווסט ואני בלבד, אבל הוא הגיע עם אורח שמעולם לא פגשתי ולא ידעתי עליו דבר".

ווסט עצמו אמר כי בקשתו מהנשיא לשעבר טראמפ להיות מועמדו לסגן הנשיא "הותירה את טראמפ נבוך", כדבריו. ווסט כבר התמודד על הנשיאות בבחירות הקודמות בשנת 2020, אולם הקמפיין הכושל שלו הניב 70 אלף מצביעים בלבד שהעניקו לו את קולם.