אביו של חייל גבעתי מהאירוע בחברון: "הבן שלי גיבור"

אביו של אחד החיילים מהאירוע בו התעמתו פעילי שמאל עם חיילי גבעתי בחרון מגיב לראשונה לאירוע וקורא לצה"ל לטפל בתופעת האנרכיסטים.

"אנחנו מגבים את כל חיילנו שעומדים על משמר ארצנו ואנחנו אוהבים את חיילי צה"ל, אוהבים את מדינת ישראל ואת עם ישראל. הבן שלי הוא חייל גיבור, החיילים שהיו באירוע הם גיבורים, אנחנו מלווים אותם כבר חצי שנה בחברון, רואים את המאמצים שלהם, את העשייה היומיומית שלהן יום ולילה במסירות נפש כדי להגן על עם ישראל בצורה הטובה ביותר כדי שאנחנו נוכל לישון בשקט", אמר האב.

הוא טען כי התיעוד שפורסם בו נראה בנו הוא חלקי ומגמתי וכי מתועדת בו התגובה לפרובוקציה של פעילי השמאל: "לצערנו הרב, אנרכיסטים באו להפריע להם במהלך עבדות הקודש שלהם בשמירה על האזרחים, הם באו והפריעו והציקו להם, את זה לא רואים בסרטונים. מה שפורסם הוא פרסום חלקי, הבן שלי מספר שהציקו להם, ירקו עליהם, קיללו אותם, הובילו אותם לאמירות פוליטיות".

האב קרא לפיקוד הבכיר בצה"ל לגבות את החיילים: "התחושה של החיילים היא קשה שבמקום להתמודד עם האויב הם צריכים להתעסק עם יהודים שבאים להפריע להם במשימתם. מדוע שוטר שמפריעים לו במהלך עבודתו יכול לעצור את המפריע ואילו לחייל שהפרעה לעבודתו היא פיקוח נפש ממש יכולים להפריע? מדוע לא יוצאים כנגד התופעה הזו? חבל שאנחנו צריכים להתעסק בדברים כאלה ולא באיומים האמיתיים".

"המציאות שהחיילים נמצאים בה היא קשה וסיזיפית. אם חס וחלילה מפגע היה מנצל את האירוע ופוגע בחיילים את מי היינו מאשימים? אנחנו מגבים את החיילים ועומדים מאחוריהם לפעול כנגד מי שמפריע להם בעבודתם. אני מצפה מהמפקדים ומכל שדרת הפיקוד לגבות את החיילים, לתת להם גב וביטחון במה שהם עושים, וכל מי שמפריע להם – שיטופל", דרש האב.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, אשר מייצג את אחד מהחיילים מסר: "התמונה המצטיירת הינה חלקית ומגמתית. החייל ביצע מעצר של אזרח אשר הוא ואחרים הפריעו לשגרה המבצעית, תקפו וקיללו חיילים, האזרח עוכב ואולם סירב והתנגד לעיכוב ובסופו של דבר גם נמלט ממשמרות ואף נראה כי מרים חפץ חשוד, מה שאילץ את החייל להשתמש בכוח. פעילות גורמי שמאל אנרכיסטים בגזרה מפריעה לכוחות הביטחון ומעודדת גורמי פח"ע לביצוע הפרות סדר בחסות הפעילות האנרכיסטית, הצבא והמשטרה צריכים לפעול בנחרצות להרחקתם של פעילים אלו מהגזרה".

עו"ד משה פולסקי אשר מייצג חייל אחר שהיה שותף לתקרית הוסיף: "מרשי חייל למופת, לוחם אשר עושה לילות כימים למען ביטחון ישראל. מרשי וחבריו, אוימו, גודפו והותקפו על-ידי פעילים אנרכיסטים, שהגיעו למקום ועוררו פרובוקציות. אנו נפעל למיצוי הדין עם אותם פעילים. לא ניתן שחיילינו יירמסו ויבוזו. נעמוד על כל זכויותיו של מרשי, שרק ביקש לתרום את חלקו בהגנת העם והארץ".