הלווית יורי
הלווית יוריAvshalom Sassoni/Flash90

עדי מזרחי, החשוד ברצח יורי וולקוב במעבר החצייה בחולון, הודה הערב (ראשון) במעשה והביע חרטה, לאחר שעד כה בחר לשמור על שתיקה בחקירת המשטרה.

משפחתו של וולקוב הגיבה על הודאת מזרחי ברצח: "זה הדבר היחיד שעוד איכשהו שימח אותנו מעט, שהבן אדם הזה הודה ברצח ואנחנו מקווים שהוא יכנס לכלא לשארית חייו וירקב שם".

בחדשות 13 פורסם כי בידי המשטרה תכתובות וואטסאפ מחשידות ששלח מזרחי זמן קצר לאחר הרצח. ככל הידוע, הוא התכתב עם עבריין אחר כשהוא מבקש ממנו לסייע לו לכאורה להימלט לחו"ל ולהעלים את הקטנוע. כמו כן, חוקרי ימ"ר תל אביב סבורים כי מזרחי ניסה "לנקות" את הקטנוע מסימנים לפני שנעצר על-ידי המשטרה.

בתום דיון שנערך ביום שישי בבית משפט השלום בתל אביב הוארך מעצרו של מזרחי בשישה ימים, והחוקרים סבורים כי יצליחו לגבש נגדו כתב אישום. במשטרה מאמינים כי אם לא היה נעצר בזמן, מזרחי היה נמלט לחו"ל, מה שמתחזק על רקע עדותו של חברו שנעצר גם הוא, שממנו ביקש עזרה בהימלטות בעקבות חיפושי המשטרה אחריו.

יורי וולקוב
יורי וולקובצילום: באדיבות בית החולים איכילוב

מרגע האירוע, מזרחי ניסה בכל דרך לשבש את החקירה. הוא רכב על קטנוע שונה מזה שהיה עמו בזירת הרצח על מנת שלא יצליחו להתחקות אחריו דרך צילומי מצלמות אבטחה, ולאחר מכן גם ניסה להעלים את הקטנוע שעמו היה על פי-החשד היה בזירה בעזרת אדם אחר שהגיע לקחת אותו - אלא שהשוטרים שביצעו מעקב סביב ביתו של מזרחי איתרו את האדם שהגיע לאסוף את הקטנוע ועצרו גם אותו. לטענת גורמים במשטרה, גם ללא כלי הרצח ניתן יהיה להגיע בעזרת ראיות נסיבתיות כדי כתב אישום נגד מזרחי.

מאות משתתפים ליוו היום את וולקוב בדרכו האחרונה, והוא הובא למנוחות בבית העלמין בחולון. דריה, בתו של יורי, ספדה לו: "אבא, אבא יקר, אבא אהוב היית בלתי חלק נפרד מאיתנו אנחנו עדיין לא מאמינים שאתה נכנס לאדמה הקרה ולא תשוב לביתנו אנחנו לא מאמינים שאותו אדם נוראי עשה את החור בלב שלנו של כולנו, חור שלא יתמלא לעולם. לא מאמינים שלא תחזור לאמא ולמיטה שלך. ננציח את זכרך. יודעים שאתה שומר עלינו מלמעלה".