נעמי פיליכובסקי עם הוריה בארוחת חג ההודיה
נעמי פיליכובסקי עם הוריה בארוחת חג ההודיהצילום: יונית שילר

מעל ל-300 חיילים בודדים ובנות שירות בודדות הגיעו בליל יום חמישי לארוחת חג ההודיה המסורתית בבית "נפש בנפש" בירושלים.

הארוחה, שכולה הודיה לחיילים ולבנות השירות על תרומתם למדינה, נערכה ביוזמת התוכנית לחיילים בודדים של "נפש בנפש" וארגון FIDF, תוכנית "אורי" לבנות שירות בודדות ובשיתוף הבסיס של מייקל לוין. ארוחת החג כללה את מיטב מאכלי חג ההודיה המסורתיים שהוגשו על ידי עשרות מתנדבים.

אחת המתנדבות באירוע הייתה נעמי פיליכובסקי, בת 18, בת שירות לאומי, שניצלה ממתקפת הטרור בירושלים. היא הגיעה יחד עם הוריה להתנדב בארוחת חג ההודיה והגישו שם את האוכל לחיילים ולבנות שירות האחרות, מתוך מטרה להודות לחיים ולהודות לכוחות הביטחון. "האירוע הוא דרך מדהימה להיות מוקפת במשפחה השנייה שלי ולהביע תודה על כל הדברים הטובים שיש לנו בחיים. אחרי שחוויתי בעצמי את מתקפת הטרור, אני מודה על ההזדמנות להיות פה ולחגוג עם כולם", אמרה.

"אחרי שבוע בבסיס אין דבר יותר משמח מלצאת לסופ"ש לפגוש חברים, מוזיקה טובה ולהתפנק על ארוחת חג הודיה כמו בבית", אמר ג'וש רוזנבאום בן 19 מניו ג׳רזי שעלה לישראל ומשרת ביחידה קרבית. "השנה אני מציינת את חג ההודיה הראשון שלי כאזרחית ישראלית, ולמרות שאני מתגעגעת למסורות המשפחתיות שלנו, אני מתרגשת לקיים מסורות חדשות עם החברים החדשים שרכשתי כאן והפכו כבר למשפחה", הוסיפה אריקה וינטרוב, עולה חדשה מניו יורק וחיילת בודדה לעתיד. "בעוד חודש אתגייס לצה"ל וזוהי הזדמנות נהדרת עבורי לחשוב על כל הדברים שאני אסירת תודה עליהם, רגע לפני שאני מתחילה בפרק החדש בחיי".

הרב יהושע פס, מייסד ומנכ"ל נפש בנפש ונויה גוברין עם חיילים בודדים
הרב יהושע פס, מייסד ומנכ"ל נפש בנפש ונויה גוברין עם חיילים בודדיםצילום: יונית שילר

נויה גוברין, מנהלת התוכנית לחיילים בודדים של נפש בנפש ו-FIDF: "כשם החג – כך אנו מרגישים: תודה והודיה. זוהי זכות ענקית עבורנו לתת לצעירים ולצעירות מעוררי ההשראה הללו, חיבוק חם ואוהב וטעם מוכר של בית".

בנוסף לארוחת החג לחיילים ולבנות השירות הבודדים-בודדות, "נפש בנפש" קיים 4 אירועי חג הודיה נוספים במוקדים מרכזיים ברחבי הארץ: ארוחה ב-Hub של נפש בנפש בתל אביב לקהילת העולים באזור גוש דן וארוחות חג בבאר שבע (כ-60 משתתפים), באודיטוריום חיפה (כ-100 משתתפים) וארוחת שבת בבית נפש בנפש בירושלים (כ-150 משתתפים) לקהילות העולים בנגב, בגליל ובבירה, כחלק מתוכנית "זינוק בעלייה" שמפעיל הארגון עם קק"ל.