הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהוצילום: באדיבות המצלם

רבה הראשי של העיר צפת הרב שמואל אליהו יוצא נגד הישראלים שטסו לקטאר לצפות במשחקי המונדיאל, וקורא גם למי שנשאר בישראל לכבות את הטלוויזיה ולא לצפות בכדורגל.

"מה היהדות חושבת על המשחקים האלה?" שאל הרב וענה עם דברי הגמרא בירושלמי על מקום שנחרב ונקרא 'טור שמעון' שהיה מושפע בשפע של ברכה והתושבים היו אנשי צדקה גדולים, אך ''נחרב בגלל שהיו משחקים בכדור''.

"מהירושלמי משמע שעצם המשחק בכדור החריב עיר כמו טור שמעון, מה קרה? למה זה כל כך נורא? והתשובה היא מכיוון שזה פשוט הבל, תוהו, אין בזה כלום", אמר הרב.

"אנשים משחקים, אלה שמסתכלים עליהם זה לא ספורט, הם מסתכלים, זה לא מוסיף להם בריאות, כלום, רק עצבים והתלהבות על ריק, וגם אלה שמשחקים לא נהיים יותר בריאים".

הרב הוסיף כי שחקן כדורסל סיפר לו פעם שהשחקנים מתאמצים מעבר לכוחות שלהם והם מאמצים את עצמם יותר ממה שהם מסוגלים וממה שאלוקים ברא אותם וזה גורם לבעיות בעצמות.

ממילא אומר הרב, "בגלל שזה הכל תוהו, אנחנו יודעים הרי מה יש בקטאר, כמה אנשים נהרגו בגלל המונדיאל הזה, המשחק חשוב - החיים לא חשובים. וכמה יש בזה זנות והפקרות השם ירחם".

לסיום אמר הרב כי מדובר גם "בבזבוז זמן והרס שלום בית. מי שיש לו שכל יכבה את הסם הזה שנקרא משחק כדורגל, זה לא נותן לך כלום, רק הורס לך את הבית. זה כמו סם, זה מושך מושך, תחתוך ותינצל".