כלא
כלאצילום: ISTOCK

שרות בתי הסוהר מסרב לאשר לעצור המנהלי, אלחי כרמלי, לקיים שיחות טלפון עם אשתו ובני משפחתו וכן לעורך דינו.

כרמלי, נשוי ואב לתינוקת, עצור בצו מעצר מנהלי, אשר חתום בידי שר הביטחון בני גנץ ומוחזק בבית המעצר מגרש הרוסים בירושלים.

בימים האחרונים פנה כרמלי באמצעות עו"ד עדי קידר מארגון חוננו לשב"ס בבקשה כי יאפשר לו לקיים שיחות טלפון עם בני משפחתו ועם עורך דינו אולם כאמור בקשה זו סורבה ע"י שב"ס.

"בשלב זה הבקשה לפתיחת שיחות טלפון לעצור לקרובי משפחה מקרבה ראשונה ועו"ד אינה מאושרת בשלב זה", נכתב בתשובת שב"ס שאישר לכרמלי ביקורים של בני משפחתו.

נזכיר כי כרמלי הוכנס למעצר מנהלי ל-4 חודשים לפני כשבועיים בעקבות צו עליו חתם שר הביטחון היוצא גנץ. הצו נחתם לאחר שבימ"ש השלום בירושלים, דחה את בקשת ימ"ר ש"י להאריך את מעצרו של כרמלי ב-8 ימים והורה על מעצרו ב-24 שעות בלבד תוך שבימ"ש מציין כי החומר בעניינו לא יצדיק הארכת מעצר נוספת. דקות לאחר החלטת בית המשפט, חתם שר הביטחון על מעצר מנהלי ל-4 חודשים כנגד כרמלי. בתחילת השבוע שעבר אישר בית המשפט המחוזי בלוד את הצו.

עו"ד עדי קידר מסר בתגובה להחלטת השב"ס: "צו המעצר מבוסס על שברי מידע מודיעיני על אירועים שספק בכלל האם התקיימו. מן הדין היה שתנאי הכליאה של העצור יהיו נוחים בהרבה מאלו הקיימים. למרות זאת, בוחר שב"ס להתייחס לעציר כאל אחרון הפושעים ולא מאפשרים לו לשוחח עם בני משפחתו ואף לא לפגוש עורך דין. אנו נמשיך לעמוד על זכויותיו של העציר לקבל את התנאים הבסיסיים אשר כל עציר זכאי לקבלם".

בתוך כך, בתחילת השבוע פנו הוריו של העצור במכתב לגנץ ובו בקשה לביטול הצו כנגד בנם. במכתב מחו ההורים כנגד הצו: "בננו נתון במעצר מנהלי בצו שנחתם על ידך, ללא משפט וללא האפשרות להתגונן כנגדו. צו המעצר ניתן לו לאחר טענות המשטרה והשב"כ כנגד בננו לא הוכחו בבית המשפט השלום, ובית המשפט דחה את בקשת המעצר כנגדו", נכתב.

הוריו של העצור מתארים במכתבם את הכאב הרב שנגרם להם ולבנם בעקבות מתן הצו המנהלי: "בננו נשוי, אב לתינוק כבן שנה, נלקח ביום אחד, נעקר מביתו ומשגרת יומו ועבודתו כסופר סת"ם ללא התראה. אנו עומדים כחודש לפני חתונת בתנו הגדולה, ובמקום להתכונן לחתונה בשמחה רבה, הפכת את מחולנו למספד גדול. אנו חשים התנכלות בלתי ראויה כנגד בננו. מדובר בצו דרקוני, פסול ופוגעני אשר מלבד היותו בלתי מבוסס ושגוי, הוא פוגע בצורה אנושה בזכיותיו של בננו בניגוד לכל היגיון ואמת מידה מוסרית. אנו קוראים לך, אדוני שר הביטחון, חזור בך מהצו, ומבקשים ממך בכל לשון של בקשה לתת הוראה לשחרר את בננו לאלתר מכותלי הכלא ולהשיבו לחיק אשתו ובנו", חתמו ההורים.