מור ג'אנאשווילי ביציאה מבית המשפט
מור ג'אנאשווילי ביציאה מבית המשפטצילום: שיר תורם, פלאש 90

10 שנות מאסר, שנת מאסר על תנאי ופיצוי של 150 אלף שקלים נגזרו היום (ב') על ערבי שביצע את הלינץ' במור ג'נאשווילי בעכו במהלך פרעות מבצע שומר החומות.

אדהם בשיר בן ה-25 מעכו היה בין המתפרעים שיידו אבנים לעבר רכבו של ג'אנאשווילי וגרמו לפציעתו באורח קשה. הוא הורשע במעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה.

ג'נאשווילי שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיב על גזר הדין. "אני לא חושב שזה מקל או עוזר במשהו", אמר, "שילמתי מחיר כבד ונהרסו לי החיים בשנייה אחת. זה ימנע מעוד יהודים יקרים מלהיפגע, בסופו של דבר זה מרתיע. זו הבעיה עם חלק מהאזרחים הערבים שלא רואים את החוק ולא מכבדים את המדינה - הם שמים פס על כל החוקים במדינה וזו בעיה שצריך לטפל בה".

בהמשך, זעם: "אני לא מאמין שיש דו קיום, אחד מהתוקפים גר בניין לידנו. רק כשהגישו את כתבי האישום הבנתי איפה הם גרים. איך זה הגיוני? שכן שלי בבניין ליד מבצע בי לינץ', איפה זה קיים? השכונה שגרנו מאז ומתמיד הייתה מתוחה. אני זוכר את עצמי בתור חייל מגיע עם מדים ונשק, ולא פעם ולא פעמיים צעקו לי 'חמאס יראה לכם, מגיע לכם שירצחו עוד חיילים'. אפילו היה לנו צלב קרס בבניין. תמיד היו דברים כאלה, אבל להגיע לרמה של לינץ' ביהודים? לא חשבתי שזה יקרה".

התקרית הטראומתית אירעה לפני יותר משנה, אבל המראות הקשים לא שוככים. "אמי לא חזרה לבית מאז כבר שנה וחצי", שיתף בכאב. "אנחנו גרים בחיפה, עזבנו את עכו ולא מתכוונים לחזור. אני חי עם מוות לצדי, עם מוות בתוכי. אני מתעורר מסיוטים, אני לא ישן בלילה ומחכה לאור יום כדי להירדם. אני חווה פלשבקים.

''אתה לא מצליח לצאת מהמוות שרודף אותך, מהרגעים שבהם הבנתי שאני הולך לעבור לינץ', מהצרחות שצרחתי כשהבנתי שאני מוסר את נשמתי לבורא, כשהשלמתי עם המוות. קשה. לצערי זו טיפה בים, באירוע היו מאות שזרקו אבנים ועשרות שביצעו בי לינץ', הדרך עוד ארוכה".