טוויטר
טוויטרצילום: ISTOCK

האם משתמשי "אפל" לא יוכלו בקרוב לגלוש בטוויטר? הבעלים של הרשת החברתית, אלון מאסק, טוען כי "אפל" מאיימת להסיר את אפליקציית טוויטר חנות האפליקציות שלה, מהלך שאם אכן יתרחש עלול לגרום לנזק היסטורי לטוויטר מאחר ומשתמשי "אפל" לא יוכלו להשתמש ברשת החברתית על גבי הטלפונים שלהם.

"אפל איימה להסיר את טוויטר מחנות האפליקציות שלה, אבל לא תספר לנו למה", צייץ מאסק.

הבעלים של טוויטר פרסם מספר ציוצים נגד "אפל" בהם טען כי ענקית הטכנולוגיה הפסיקה גם את הפרסום בטוויטר ונוקטת צעדים נוספים על מנת להתנתק כמעט לחלוטין מהרשת החברתית, לטענתו מבלי שהעניקו הסבר למהלכים האחרונים.

"האם הם שונאים את חופש הביטוי באמריקה?", שאל מאסק. בציוץ נוסף הוא פנה אל טים קוק, מנכ"ל "אפל" בשאלה: "מה קורה כאן, טים קוק?".

בחודשים האחרונים מתמודדת טוויטר עם נטישה המונית של מפרסמים גדולים, והחשש הוא כי הסרה של האפליקציה מחנות האפליקציות של "אפל" תביא להפסדים משמעותיים של החברה.

בחודש ינואר 2021 הסירה "אפל" את אפליקציית הרשת החברתית "פארלר" מחנות האפליקציות שלה לאחר המתקפה על בניין הקפיטול בארה"ב. "אפל" מפרסמת בחנות האפליקציות שלה שורת התחייבויות בהן צריכות לעמוד רשתות חברתיות המבקשות להציע את האפליקציה שלהן למשתמשים, בין היתר הן מחויבות "למנוע תוכן פוגעני, חסר רגישות, מטריד או סתם מצמרר, כגון דברי שטנה וטרור".