מתן צור ודודו סעדה
מתן צור ודודו סעדהצילום: ללא קרדיט

מתן צור, רבע מחבורת 'אנדרדוס', מתארח אצל דודו סעדה ומספר על הדרך שעשו כהרכב בתחילת הדרך במערכונים בשבת זכור בישיבת קריית שמונה ועד למעל שלושים מופעים בשבוע אחד שכמעט כולם סולד אאוט.

צור מספר איך מנגישים לימודי גמרא ומשנה לילדים ונוער בדרך חווייתית, וגם ספויילר על מופע בהתהוות עם הרכב נשי חדש. האם התייאש מלהיות הפרזנטור של 'תמנון', ועל 'האביר מפומפדור' - הצגת ילדים שתעלה בחנוכה הקרוב בכל רחבי הארץ.

אנדרדוס חוגגים עשור. מאיפה הגיע הרעיון להרכב קומי דתי? מתן צור מספר: "התחלנו ממערכונים קצרים בשבת זכור בישיבת קריית שמונה, ומשם החלטנו לפתוח את זה לציבור הרחב. זה לא היה קיים עד אז. התאספנו רביעייה ופשוט התחלנו לכתוב ולצלם קטעים, ומסתבר שהנישה היתה ריקה וצמאה לזה, כי עובדה שזה תפס. במערכונים שלנו אנחנו מדברים בשפה פנימית שרק דתיים יבינו, מעין הומור מגזרי, זה הקהל שלנו. לא היה לנו שום רקע בתחום. אשר היה מורה לתורה ויאיר היה עובד בנק, ללא אנדרדוס ככל הנראה היה נשאר בעבודה זו...

''אנדרדוס נתנה לכולנו מקפצה להתפתחות אישית. אני עוסק כתסריטאי ב'רצים לגמרא' - פרויקט מדהים שמנגיש את הגמרא והמשנה לילדים ונוער. זה בעצם לקחת תכנים לימודיים ולהפוך אותם לסיפור עלילתי. להפוך את זה למשהו עלילתי מעניין ודרמטי היה פיצוח לא קל וגם אתגר גדול. היתה הפקה מדהימה בעיני".

מתן צור
מתן צורצילום: נדב נוה

"במערכונים של אנדרדוס לא פנינו לילדים, אבל לאט לאט ילדים התחילו לצפות גם, וראינו שיש קהל צעיר שאוהב אותנו ונכנסנו לתחום של הצגות ילדים. בעבר לא היו מופעים מותאמים לציבור הדתי. אנחנו מייצרים תוכן איכותי - אלטרנטיבה טובה ואיכותית להפקות חנוכה במגזר הכללי. הצגות חנוכה שלנו הן לא מגזריות ומתאימות לכולם. אנחנו נותנים לחבר'ה דתיים אפשרות לצרוך תוכן איכותי ברמת הפקה מושקעת ויקרה, השקעה עצומה בתפאורה ובימוי ומוזיקה".

מתן נותן לנו ספוילר: "יש הרכב נשי בהתהוות, שלוש נשים מוכשרות שיעלו מופע באדר הקרוב. יהיה תוכן טוב ומצחיק".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט.

האזנה נעימה