אביב כוכבי
אביב כוכביצילום: Flash90

מובילי המאבק הציבורי והמשפטי נגד הסרט "ג'נין ג'נין" הוזמנו ללשכת הרמטכ''ל רב-אלוף אביב כוכבי, על מנת להביע את ההערכה והתמיכה בהם.

כוכיב ברך על פסק הדין של בית המשפט העליון אשר חזר וקבע כי הסרט "ג'נין ג'נין" הוא סרט שקרי, שנערך ללא בדיקה של המתואר בו. בית המשפט קבע במפורש, בפסק-הדין, כי הסרט "כולל שקרים ובדיות ומהווה לשון הרע על חיילי צה"ל... ההאשמות הנכללות בסרט הן מן ההאשמות הקשור ביותר שניתן להטיח".

הרמטכ"ל אמר כי הוא מגבה את פעולת הלוחמים ומביע הערכה רבה לעוז רוחם, לרוח הלחימה ולמוסריות כפי שבאו לידי ביטוי בקרב ובמאבקם הציבורי כנגד הסרט.

לדברי כוכבי, ההחלטה לאסור הקרנת הסרט בישראל עושה צדק עם לוחמי צה"ל, הפועלים להגנת המדינה ולשמירה על הביטחון המדינה ותושביה, תוך הקפדה על ערכי צה"ל ובהם מקצועיות ומוסריות בלחימה.

כזכור, ביולי 2022 נאם הרמטכ"ל בטקס סיום קורס קציני יבשה בבה"ד 1, ואמר: "'הרצחת וגם ירשת' – כך צריך להתייחס לסרט "ג'נין ג'נין". סרט המציג באופן מעוות ושקרי את המציאות ופוגע בחיילים שלחמו שם. מחנה הפליטים ג'נין כמו ערים פלסטיניות רבות אחרות, שלח מתוכו באותם ימים גלים של מרצחים לעבר מטרות ישראליות, ובזמן הלחימה עצמה התמקם האויב בסלון או בחדר הילדים שלו עצמו, כדי לפגוע בחיילינו. שלחנו את חיילי המילואים לעקור את הרוצחים, והם עשו זאת באופן מקצועי וראוי.

''אסור שחופש הביטוי יאפשר את חופש הביזוי, ואסור שיפשיט את חיילינו מהגנה. שלחנו את החיילים להגן על מדינת ישראל, תורה של מדינת ישראל להגן עליהם בתמורה. תדע כל אם, שמסרה גורל בנה בידי מפקדים, שיתנו לו גיבוי כשראוי. כך במלחמה, כך בפעילות המבצעית וכך באימונים ובשגרה", אמר כוכבי.