הכניסה לדירה בה מתגוררים הילדים
הכניסה לדירה בה מתגוררים הילדיםצילום: ועד הרבנים

בסרטון קשה שהתפרסם בסוף השבוע, נראה נציג ועד הרבנים מבקר בביתה של משפחה במצוקה ומעיד, "בבוקר קיבלתי קריאה מאמא לתשעה ילדים שבכתה, הבנתי שיש לה תינוק צורח מרעב ואין לה מה לתת לו לאכול. יצאתי לאזור וכשהגעתי לכתובת המדוברת נחרדתי".

נציג הועד, דוד שוקרון, מתאר את המצב הקשה אליו נקלעה המשפחה, "מדובר במחסן קטן שמשמש כמקום מגורים לתשעה ילדים, האב חולה סכרת, האם מנסה להעניק להם ילדות נורמטיבית ללא הצלחה. ביקשתי ממנה רשות לצלם את ה'דירה' ופרסמתי אותו, אני חושב שכל יהודי בעל לב מצטרף לזעקה שלי: כל כך קשה לראות יהודי שחי בתנאים כאלה, תעזרו להם לצאת מהמצב הזה שלא יקרסו! ובזכות הצדקה, שהקב”ה יברך אתכם וייתן כל משאלות ליבכם לטובה!".

לתרומה למשפחה לחצו כאן >>>

רחלי (שם בדוי) מתמודדת עם מצוקה כלכלית כבר תקופה ארוכה. במהלך השנים היא ניסתה לפרנס את המשפחה בעבודות מזדמנות, אך מצבו המדרדר של בעלה גרם להם להגיע לשפל.

כעת, עם פנייתה לועד הרבנים, היא נאותה לשתף בסיפור חייה: "התינוק צרח לבקבוק כל הלילה ולא היה לי מה לתת לאכול, לפנות בוקר הוא התייאש, הריסים שלו נעצמו, רטובות מבכי. ארגנתי את הילדים למוסדות, חילקתי את הלחם שנשאר ואז התקשרתי לנציג של ועד הרבנים שהגיע כמו מלאך עם מטרנה".

"הלילה הזה הבהבה לי נורת אזהרה אדומה: אסור לנו להמשיך לגור פה אפילו רגע אחד, העוני ההזנחה והמצוקה סוגרים על הנפש. הילדים מחפשים לברוח מריח התרופות, והמצב הפיזי של בעלי הולך ומדרדר. אם תראו את התמונות של הבית תבינו ברגע, עברנו מספיק בחיים, אנחנו על סף תהום פעורה, אנא תעזרו לי להציל את המשפחה!", מבקשת האם בדמעות.

לתרומה לחצו כאן >>>