מסתערבים וכוח צה"ל עצרו מחבל "גוב האריות" בשכםדובר צה"ל

לוחמי צה"ל, שב"כ ויחידת המסתערבים של משמר הגבול פעלו הבוקר (שישי) בעיר שכם ועצרו את המחבל אחמד בסאם חראז, פעיל בארגון ''גוב האריות''.

חראז, בן 22 משכם, היה כלוא בעבר בישראל בגין מעורבות בפעילות צבאית בשל ייצור מטענים וסחר באמצעי לחימה.

חראז מעורב מזה חודשים בביצוע פיגועי ירי לעבר כוחות הצבא במרחב העיר שכם. במהלך מעצרו אותרו אקדח וציוד צבאי.

במהלך הפעילות נשמעו קולות ירי במרחב, הלוחמים ירו לעבר מקור הירי. כמו כן, מספר מחבלים השליכו מטענים לעבר הכוחות שהגיבו בירי לעברם. כמה מחבלים נפגעו.

בנוסף, הכוחות עצרו מבוקש נוסף בחרבת שייח אחמד שבמרחב החטיבה המרחבית אפרים ובין היתר פעלו בכפר ואדי סימן שבמרחב החטיבה המרחבית יהודה. המבוקשים שנעצרו הועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון. אין נפגעים לכוחותינו.

צילום: דובר צה"ל ודוברות המשטרה

לפנות בוקר ירו מחבלים לעבר אוטובוס ממוגן שהיה בדרכו לאריאל, בכביש 60 בין עפרה לצומת המשטרה הבריטית. לא היו נפגעים אך נגרם נזק לאוטובוס, שהמשיך בנסיעה וחבר לכוחות צה"ל בצומת שילה.

מדובר צה"ל נמסר כי "התקבל דיווח לפני זמן קצר על ניסיון פיגוע ירי לעבר אוטובוס ישראלי, שנסע בסמוך לצומת המשטרה הבריטית שבמרחב החטיבה המרחבית בנימין. זוהו פגיעות באוטובוס ואין נפגעים". עוד נמסר כי "כוחות צה"ל סורקים במרחב אחר חשודים".

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, הגיב על פיגוע הירי. "ההתיישבות לא תחזור לימי פיגועי הירי! מערכת הבטחון חייבת לא רק לרדוף אחר המחבלים אלא לגבות מחיר כבד מהאוכלוסיה וההנהגה שתומכת בהם. על הממשלה וזרועות הבטחון לפעול לפני שיהיה מאוחר", אמר גנץ.

בלילה שבין רביעי לחמישי חיסל כוח מסתערבים של יחידת דובדבן בכפר ואדי בורקין, הסמוך לג'נין, את מוחמד איימן אל-סעדי, מפקד שטח בחטיבת ג'נין וחבר הג'יהאד האיסלאמי ואת נעים זביידי - בן דודו של המחבל זכריא זביידי ובכיר בגדודי אל-אקצא בג'נין.

צה"ל פשט על המחנה לאחר שקיבל התרעה כי המבוקשים מתכננים פיגוע בטווח הזמן המיידי. חילופי האש התפתחו במהלך פעילות למעצר מבוקשים שבמהלכה נעצרו חמישה, בהם מחבל הג'יהאד האיסלאמי ואסם פאיז שתכנן לבצע פיגוע תופת גדול.