נשיא המדינה הרצוג: קדימה בני עקיבא!לע"מ

חניכות וחניכים, צוותים והנהלה, משפחות, משפחת בני עקיבא היקרה.

אני שמח לברך את כולכם לרגל שבת הארגון. רגע השיא של חודש שלם עשיר ומלא בתוכן ועשייה. זאת גם הזדמנות להביע הערכה על הדברים היפים שאתם עושים לכל אורך השנה, בכל הארץ. שמחתי לשמוע על הבחירה לעסוק השנה בנושא 'נפש יהודי הומיה' ולהציב לנגד עיניכם את השאלה - מה עוד אפשר לשפר ולקדם בעם היהודי ובמדינת ישראל.

תנועת בני עקיבא שלה שורשים עמוקים ומחויבות למסורת נמצאת כבר עשרות בשנים במרכז העשייה החינוכית והחברתית. בסניפים, בישיבות ובאולפנות אתם עסוקים ועסוקות בפיתוח הזהות הציונית דתית ומתוכה פועלים לאור תורת ישראל, ארץ ישראל ועם ישראל, לחיזוק החברה הישראלית כולה מתוך תחושת ענווה ושליחות.

מאז ומעולם הייתה בני עקיבא תנועה של עם ובימים אלו ממש לאחר סיומה של מערכת בחירות סוערת, שהניכור והשיח בין הקבוצות בחברה שלנו גדל ומעמיק וזה מטריד אותי מאוד, אנחנו זקוקים לערכים של בני עקיבא. אנחנו זקוקים לערכים יהודים ודמוקרטיים, אנחנו זקוקים לממלכתיות, לשלטון החוק, לאהבת ישראל, אחדות ישראל, נצח ישראל וחיבור בין כולם.

אנחנו זקוקים לערכים שעומדים כגזע חזק כפי שנאמר 'אפילו כל רוחות שבעולם באות ונושבות בו אין מזיזין אותו ממקומו'. אני סמוך ובטוח שתמשיכו לחנך ולפעול למפגש עם האחר, לתרבות מכבדת של מחלוקת לשם שמים, להורדת החומות ולבניית עוד ועוד גשרים בתוך חלקי עמנו.

זאת האחריות ההיסטורית שמוטלת על הדור שלכם, כדור העתיד. שמירה על המדינה שלנו, מדינת ישראל האהובה, כבית הלאומי לעם היהודי. כמדינה יהודית ודמוקרטית ששוחרת חוק ומשפט, הקפדה על רוח הממלכתיות שכל כך נחוצה לנו, חינוך לאהבת לרעך כמוך וגם הגר הגר בתוכך, וכמובן אהבת התורה, העם, הארץ והמדינה. יצירת חיבורים, כבוד הדדי, ערבות ישראלית ומתינות.