מתוך "קרתגו"
מתוך "קרתגו"צילום: באדיבות כאן 11

בעוד כשבועיים צפויה לעלות ב'כאן 11' הסדרה "קרתגו" - מותחן היסטורי עם נגיעות של הומור שחור, המבוסס על אירועים אמיתיים ומספר את סיפורם של שוהי מחנה עצורים, שהקימו הבריטים באפריקה, בזמן מלחמת העולם השנייה.

ביום בהיר אחד וללא משפט מקדים, מוצאים עצמם ראשי המחתרות במחנה העצורים, אותם אנשים שלימים הפכו למקימי המדינה וראשי הימין הפוליטי בישראל. לצדם, במחנה, הוחזקו פשיסטים איטלקים ונאצים זוטרים.

את "קרתגו" יצרו וכתבו רשף לוי ("הבורר", "איים אבודים"), ינץ לוי ("הרפתקאות דוד אריה") ותומר שני ("איש חשוב מאד", "נחמה"), שנחשפו אל הסיפור לראשונה דרך אביהם של רשף וינץ, שהיה בעצמו אסיר במחנה. זהו שיתוף פעולה שני של רשף לוי ותומר שני אחרי הסדרה הקודמת שיצרו ביחד, "נחמה".

הסדרה היא גם תוצר של שיתוף פעולה עם מספר חברות הפקה בינלאומיות מארגנטינה, קולומביה, קפריסין ועוד. קרתגו היא אחת ההפקות הגדולות ביותר שנראו בישראל, ובמיוחד עבור הצילומים היוצרים התעקשו לבנות סטים אמיתיים של כל לוקיישן, ללא שימוש באפקטים של מחשב. התוצאה מעניקה לסדרה ויזואליות מיוחדת המזכירה את הוליווד של פעם, שלא קיימת גם להפקות מהעולם.

הסדרה מספרת את סיפורו של אליהו (אלייז'ה) לוי (אורי גוב בתפקיד הראשי), שחקן בתיאטרון המטאטא, שמגיע לקרתגו לאחר שמואשם בשיתוף פעולה עם הבריטים . אך אליהו אינו חבר באף ארגון פוליטי והאידיאולוגיה שלו זרה לתקופה – הוא מאמין בהגשמה עצמית. עם הגעתו למחנה, הוא מגלה כי אשתו של מפקד הכלא, הלורד דיווידסון (בגילומו של השחקן הבריטי פיליפ גלניסטר) קשורה אליו בקשר סודי, שאם יתגלה- יוביל למותם.

במחנה נוצר עולם עם חוקים משלו, של גברים שלא ידעו אם אי פעם הם יטעמו את טעמו של החופש, ומנסים לשרוד בכלא של פושעים אידאולוגיים, שאמונתם בצדקת דרכם, מובילה אותם לנקוט לעתים באלימות קיצונית שאינה מלווה בחרטה.

הסדרה חוקרת את הקשר בין אידאולוגיה ואלימות ואת המחיר שאנשים נאלצים לשלם למען החירות שלהם. היא חוזרת אל עולם שבו גזענות היא דרך מחשבה מקובלת ובו הדמוקרטיה היא תחת מתקפה.