עדי מזרחי
עדי מזרחיצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ב') בשמונה ימים את מעצרו של עדי מזרחי, החשוד ברצח יורי וולקוב במעבר החצייה בחולון.

נציג המשטרה, בן טייבי, אמר במהלך הדיון: "מאז הדיון הקודם עשינו מגוון פעולות חקירה, כמו כן יש פרקליטה מלווה בתיק הזה. החקירה התפתחה באופן משמעותי. מבחינת החשוד - הוטח בו הסרטון מכמה זוויות שבו קיפח את חייו הקורבן. החשוד החליט לשמור על זכות השתיקה במהלך כל החקירה".

"בדקנו עם חברת היבואן 'ימאהה', כדי להבין מה הוא אותו ארגז כלים שממנו נשלף הכלי שאיתו השתמש החשוד", אמר נציג המשטרה. "במידה והדבר הזה היה נכון, היינו רואים את החשוד מוריד רגלית יורד מהקטנוע ולוקח את הכלי. בסרטון נראה באופן ברור איך באמצעות רגל שמאל החשוד מתרומם כדי להוציא את הכלי ממכנסיו ולא כפי שמסר בחקירה שהוא שלף את זה מתוך בקטנוע. כל זה הוטח בפניו מהלך החקירה. גם על זה הוא סחר לשמור על זכות השתיקה. הוא תיאר את כלי התקיפה כמעין מברג".

"יש צו חיפוש בביתו של החשוד", הוסיף נציג המשטרה. עורכת דינו של מזרחי, אורית חיון, שאלה את נציג המשטרה אם ידועה סיבה המוות, והוא השיב לה: "טרם קיבלנו את הדו"ח הפתולוגי המלא, אך הוא ידוע בסבירות גבוהה", והיא השיבה: "אז זה יכול להיות גם מהתקף לב".

בתום הדיון אמרה דריה, בתו של יורי וולקוב, לחדשות 13: "זה כעס. זה קשה לראות לראות את הרוצח, שרצח לך את הלב. אי אפשר לתאר את הרגשות והשנאה. אי אפשר לתאר את העצבים שהיו לי כששמעתי את עורכת הדין והשופטת. היא מגנה על מישהו שרצח בן אדם, והיא ניסתה להציג את זה בתור התקף לב. יש לנו את השעון של אבא שלי, שיש עליו דם. לא מדובר בהתקף לב. אני מקווה שבית המשפט הבין את הטעויות שהוא עשה בעבר, ויעשה עכשיו את הצעד הנכון ולא ישחרר רוצחים, אנסים, פדופילים או כל דבר כזה או אחר לרחובות שלנו. אני מקווה שהמשטרה תעשה את כל מה שאפשר כדי להכניס את הרוצח לכלא".

בשבוע שעבר ביקשו חוקרי הימ"ר להאריך את מעצרו של מזרחי ב-15 ימים, זאת לאחר שלטענת נציג המשטרה הוא שחזר את האירוע בחדר החקירות, אך לבסוף הוארך מעצרו בשישה ימים בלבד. מזרחי עדיין לא ביצע שחזור במקום הרצח, אך מסר תיאור מדויק של כלי הרצח הודה שיצא עם כלי הרצח מביתו.