נאום "קול המושתקים" של ח"כ סון הר-מלךערוץ הכנסת

חברת הכנסת לימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית סיפרה היום (שני) במליאת הכנסת על נתוני הטרור הערבי המושתק בכבישי יהודה ושומרון והודיעה כי לא תרפה מהנושא עד שיטופל במלוא החומרה.

לדבריה, מדי יום מתרחשים בכבישי יהודה ושומרון עשרות פיגועי אבנים ובקבוקי תבערה כנגד אזרחים יהודים.

"את הנתונים שתשמעו ממני כאן היום ובמהלך הנאומים הבאים, כנראה שלא תשמעו בשום מקום אחר", פתחה הח"כית את נאומה ואמרה: "הדבר קורה משום שיש מי שעושה שימוש ציני בחיי התושבים ביהודה ושומרון, ושמגדיר קרוב לחצי מליון אזרחים במדינת ישראל כאזרחים סוג ב' ומתיר את דמם למחבלים".

סון הר-מלך הוסיפה ותקפה: "יש מי שלא הפנים או שמעדיף שלא להבין שכעומק ההכלה וההשתקה של האירועים הללו, כך עולה עוצמת הטרור שפוגעת ושתפגע בכל אזרח ואזרח במדינת ישראל".

"כל תושב ביהודה ושומרון שנוסע כיום בכבישים יודע שהנסיעה הבסיסית לעבודה או לקניות היא כמו רולטה רוסית. האם אחטוף היום את בקבוק התבערה, האם האבן תחדור את השמשה שלי או של ילדיי הקטנים האם כולנו נחזור הביתה בשלום, בגופנו ובנפשנו. את המציאות ההזויה הזאת אני וקרוב למיליון יהודים בהתיישבות חווים מדי יום", תיארה סון הר-מלך.

בהמשך נאומה פנתה סון הר-מלך לח"כים: "דמיינו לעצמכם את ההתמודדות עם מציאות שיום יום, שעה שעה, מנסים לרצוח אתכם ואת ילדכם? במארב אבנים, בבקבוקי תבערה, בירי, במחסומי צמיגים בוערים על הכביש, ואפילו הזכות האלמנטרית של למחות על האירוע ולזעוק אותו ניטלת מאתנו".

"הטרור הזה לא מדווח בשום מקום, וממילא גם "מוכל" ולא מטופל. השתקת פיגועי הטרור בתקוה שייעלמו מעצמם היא מעשה נפשע, שהביא להתעצמות ארגוני הטרור ועלייה דרסטית בפיגועי ירי וסכינאות בשנה האחרונה. אם אנחנו נתעלם לא נוכל לעמוד נקיי כפיים ולומר ידינו לא שפכו את הדם הזה. בכל שבוע אהיה כאן לספר את סיפורם של נפגעי הטרור המושתק, ולהביא את קולם שלא נשמע", חתמה הח"כית את נאומה.