אדי פרו, דודו של טירן ז"ל שנהרג בג'נין וגופתו נחטפה על ידי הג'יהאד האיסלאמי, השתתף היום בישיבת 'עוצמה יהודית' להזמנתו של היו"ר, חבר הכנסת איתמר בן גביר. בעמדת ערוץ 7 הוא מספר על השתלשלות אירועי התקרית הטראגית הקשה והמורכבת אליה נקלעה משפחתם.

"טירן ז"ל נחטף בהיותו מחובר למכשירי החייאה בעודו בחדר טיפול נמרץ בבית החולים איבן סינה שבג'נין. הוא נחטף על ידי הג'יהאד האיסלאמי ומי שמחובר למכשירי החייאה ומנתקים אותו ברור שיש לו דקות ספורות לחיות", מספר אדי פרו. "לכן זה רצח מתועב שנעשה על ידי קבוצת מחבלים מתועבים מהג'יהאד האיסלאמי".

על מה שלהערכתו הוביל להחזרת גופתו של טירן, אומר אדי כי "מדינת ישראל לא חסכה שום אמצעי כדי להפעיל מנופי לחץ חזק מאוד על הרשות הפלשתינית בכדי להחזיר את גופתו של טירן. מצד שני העדה הדרוזית לא חסכה בשום אמצעי לחץ כדי לעבוד ביחד מול גופי ביטחון בישראל כדי להחזיר את המנוח".

על מחאת העדה הדרוזית אומר אדי כי זו לא יצאה משליטה כלל ועיקר. "היית מעורב. הצעירים הדרוזים והשייח'ים הדרוזים והעדה כולה התקוממו נגד הדבר הזה, כי מדבור בדבר נפשע. זה דבר לא נתפס בשכל הישר, לחטוף נער שנלחם על חייו מתוך חדר טיפול נמרץ כי הם חשבו שהוא חייל... נגיד שהוא חייל, אז קודם כל נותנים סיוע רפואי כדי לחיות אבל הם מתנהגים כמו חיות טרף, ולכן הדבר הזה קומם את כולנו. אין אדם באשר הוא אדם, יהודי דרוזי נוצרי מוסלמי וכו' שיש בו רגש ומחשבה של אדם שלא גינה את האירוע. לכן העדה כולה התקוממה והיו מוכנים לעשות כל דבר כדי להחזיר את טירן הביתה".

לשאלת התגובות בציבור היהודי שקראו ללמוד מתגובת העדה הדרוזית שהניבה את התוצאה המיוחדת אומר אדי פרו כי "אם אנחנו כעם נהה מאוחדים אי אפשר יהיה לשבור אותנו. אם נהיה מפולגים יהיה קל לחדור ולפג אותנו. אחדות היא עוצמה".

על הביקור שקיים היום (שני) בישיבת סיעת 'עצמה יהודית', אומר פרו: "היום הוזמנתי על ידי מפלגת 'עצמה יהודית' בראשותו של איתמר בן גביר שחיבק את המשפחה ותומך בה. הוא אמר לי כמו אח, כל מה שאתם צריכים אני לרשותכם. אני מתייחס לאיתמר כאדם עם לב רחב ומאוד כיבדתי אותו"

"אני מכיר את איתמר כנער גבעות כשאני הייתי שוטר. מה שייחד אותו היה שאהב אנשי ביטחון ולובשי מדים ותמיד היה לו לב רחב. לכן כשחיבק את המשפחה לא הופתעתי. זה אצלו בדם", אומר פרו הסבור כי בהחלט יתכן שיתוף פעולה בין מפלגתו של בן גביר לעדה הדרוזית.

עוד נשאל פרו על מה שנראה כירידה במוטיבציה לגיוס בעדה הדרוזית, והוא משיב כי אכן בתקופה האחרונה קיימת פגיעה של העדה ממדיניות הממשלה "אבל אני מאמין שבקרוב מאוד הדברים האלה ישתפרו", הוא אומר ואינו מתרגש מקידום חוק הלאום, "אני לא רואה בזה שום בעיה. אני קורא ומבין את הדברים. זו אותה גברת בשינוי אדרת, עם ליטוש קטן. שיתוך הפעולה חזק ואין בעיה אתו. אנחנו צריכים לדעת לדרוש בצורה נאותה. אנחנו שותפים למדינה הזו עוד מלפני הקמתה ושום דבר לא השתנה".