הדרשה של הרב רונן שאולוב
הדרשה של הרב רונן שאולובצילום מסך

ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט ממשך בסדרת התביעות נגד צייצנים ואזרחים שהכפישו את שמו במהלך כהונתו כראש הממשלה.

בנט הגיש הבוקר (ב') תביעת דיבה בסך מיליון ש"ח נגד הרב רונן שאולוב אשר הוציא את דיבת אביו המנוח של בנט ואמו כאילו יהדותו של ג’יימס בנט ז"ל מוטלת בספק, וכאילו מירנה בנט אינה יהודיה, ועל כן לשיטתו של הרב שאולוב ראש הממשלה לשעבר בנט עצמו אינו יהודי.

בנט טוען בכתב התביעה כי הדרשה עליה חזר הרב שאולוב שבוע אחר שבוע, מהולה בכינויים וקללות מזעזעים שנועדו לפגוע בבנט ובני משפחתו.

לפי בנט, הדרשה זכתה להפצה נרחבת של 700,000 צפיות לפחות וגרמה צער לאמו: ''אמו של בנט, מירנה בנט - שמשפחתו של אביה, ישראל לפקוביץ, ומשפחתה של אמה, מיכלה בורושנסקי, הן יהודיות מדורי דורות, והן נרצחו בשואה בשל יהדותן - קיבלה פניות רבות משך השנה החולפת ביחס לספקות ביהדותה, והדבר הביא לה צער עמוק וכאב. היא עמדה חסרת אונים למול השקר שחילחל ברשתות החברתיות''.

גם ברגע זה, נמסר מטעמו של ראש הממשלה לשעבר כי ''מי שמקליד בגוגל את המילים 'אמא של בנט' יראה השלמה אוטומטית ל'נוצרייה', 'וגויה' ועוד, נתון המשקף כי אלה החיפושים של ציבור המשתמשים''.

''ראש הממשלה בנט נמנע בעת תפקידו מעיסוק בתביעות דיבה שכן הוא הקדיש את כל זמנו לניהול המדינה וסבר שתפקידו לספוג. כעת, החליט מר בנט לפעול בצורה אקטיבית נגד מכונת הרעל, ונגד הפצת שקרים המרעילים את השיח הציבורי.

''ראוי היה לרב שאולוב לשאת תחינה למחילה ממירנה בנט ולא להעמיק את הדיבה, ולהתחפר בשקריו כפי שעשה. הקב"ה אינו מוחל על עבירות בין אדם לחברו, מבלי שהחוטא מבקש מחילה מהמפגע''. מטעמו של בנט נמסר כי הפיצויים ייתרמו לעמותות של משפחות חללי צה"ל.