אהוד אולמרט
אהוד אולמרטצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט החליט בעצה אחת עם פרקליטיו שלא לערער את פסק הדין שחייב אותו לשלם פיצויים לבנימין נתניהו ובני משפחתו, בגין לשון הרע שאמר עליהם. כך דווח בכאן חדשות.

אולמרט לא יגיש ערעור על פסק הדין של בית משפט השלום ובימים הקרובים יפקיד כ-100 אלף שקלים, פיצויים ותשלום הוצאות, לטובת בני משפחת נתניהו.

כזכור, משפחת נתניהו תבעה את אולמרט על סך 837 אלף שקלים לאחר שכינה אותם "חולי נפש", ואמר כי הם זקוקים לטיפול פסיכיאטרי.

"פסק דין מוחץ, נוקב, שדוחה את כל הטענות של אולמרט וקובע שהוציא דיבה באופן שהיה אסור לו", אמר עו"ד יוסי כהן, שמייצג את משפחת נתניהו, בתום הדיון. "עוד עלילת שקר נגד ראש הממשלה נתניהו, רעייתו ומשפחתו התנפצה. היום נקבע שאהוד אולמרט שיקר", הוסיף.

בפתח הקראת פסק הדיון אמר השופט עמית יריב: "גם היום ההתמודדות עם מחלת נפש מלווה בתיוג חברתי שלילי", הסביר יריב. "המתמודדים נאלצים להתמודד לא רק עם המחלה עצמה אלא גם עם תפיסה חברתית שמטילה עליהם סטיגמה שלילית לעתים עד בידוד חברתי. התיוג החברתי מונע במקרים רבים פנייה לטיפול. יש קושי ממשי מהעובדה שאולמרט התייחס לא רק למחלת הנפש אלא לצו אשפוז לו לה ולבן. האמירה משמיעה לא רק את היותם לוקים במחלת הנפש אלא כאילו הם עלולים לסכן את עצמם או הציבור. יש בכך חומרה מיוחדת שמקימה איסור לשון הרע".

יריב טען כי אולמרט לא עמד בנטל ההוכחה של "אמת דיברתי", והסביר: "על אולמרט היה להראות מה היא התנהגות המצביעה על מחלת נפש, ומחלה הדורשת אשפוז בפרט. חוות דעת רפואית הנדרשת במקרה כזה היא תאורטית המתבססת על הספרות המקצועית. השאלה היא שאלה רפואית ברורה וחד משמעית, עם תשובה חד משמעית - כן או לא. אני קובע כי אולמרט לא עמד בנטל המוטל עליו להוכיח את טענת אמת דיברתי".