הרכב ניזוק מאבנים
הרכב ניזוק מאבניםצילום: מד''א

צעיר בן 19 נפצע באורח קל הערב (שני) מאבנים שיידו ערבים לעבר רכבו בכביש 556 סמוך ליישוב כרמל בדרום הר חברון.

פראמדיק מד"א אלעד פס שהוזנק לאירוע הופתע לגלות כי הפצוע הוא בנו שנפצע באורח קל משברי זכוכיות. הפצוע טופל על ידי צוות מד"א ופונה לבית החולים סורוקה עם פציעות בפנים ובגפיים.

במקביל לפיגוע האבנים, נהג הגיע לשער היישוב כרמל ודיווח שקילומטר צפונית ליישוב בוצע לעברו ירי על ידי שני רעולי פנים שניסו לחסום את הכביש. הצבא מבצע סריקות באזור.

פראמדיק מד"א אלעד פס שטיפל בבנו סיפר: ''התקבל דיווח על אירוע ירי בכביש סמוך ליישוב כרמל, יצאנו על מנת לסרוק ולבדוק אם יש נפגעים, כשהגענו ראינו את הרכב עומד בכניסה ליישוב הנהג סיפר כי ירו על רכבו במהלך הנסיעה אך הוא לא נפגע מהירי. בזמן התשאול התקבל דיווח נוסף על יידוי אבנים לעבר רכב עם פצוע בהמשך הכביש, דווח לי שמדובר בבן שלי, חברנו לרכב של בני וראיתי שהוא נפצע מהאבן וסובל מפציעות בגפיים ובפנים גם כתוצאה משברי זכוכיות.

''זה לא פשוט שאתה נזקק לטפל בבן משפחה אבל לשמחתי הפציעות היו קלות והוא קיבל את הטיפול הרפואי הנדרש, ולאחר מכן פינינו אותו להמשך טיפול רפואי בביה"ח סורוקה כשמצבו קל'', תיאר פס.

לוחם צה"ל בפעילות מעצרים
לוחם צה"ל בפעילות מעצריםצילום: דובר צה"ל

ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, הגיב לפיגועי הטרור שאירעו הערב: "שוב טרור אבנים שמרים ראש, ושוב חיי אדם שניצלו רק בנס. חובה לפעול כנגד תומכי הטרור, המסיתים הן במערכת החינוך, הדת שלהם והן בקרב המשפחות והרחוב.

''עד שלא תהיה כאן יד קשה נגד ההסתה הפושעת ונגד אירועי הטרור האלימים המחבלים ימשיכו בדרכם'', הוסיף דמרי. ''אני קורא לממשלת ישראל היוצאת והנכנסת לפעול ביד קשה ובעוצמה נגד אותה מערכת מאפשרת ומעודדת טרור. אני מבקש לשלוח ברכת החלמה לפצוע וברכת תודה לחיילנו ומפקדנו שפועלים כל העת וגם ברגעים אלו כנגד המחבלים''.

בלילה האחרון מחבלים פתחו בירי לעבר סייר הביטחון של כרמי צור שנסע בציר המקיף את היישוב אשר בגוש עציון. בסריקות של כוחות צה"ל במרחב נמצאו תרמילים. אין נפגעים ולא נגרם נזק.

תיעוד הפיגוע: מגיע מהים, דוקר ובורח למסגדדוברות המשטרה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום על פי הודאתו את המחבל מוחמד בני עודה במעשה טרור של ניסיון רצח זאת לאחר שהחליט, מתוך מניע לאומני-אידיאולוגי, לרצוח יהודים באשר הם יהודים באמצעות דקירות סכין.

במסגרת הסדר הטיעון שנחתם בין הצדדים, הודה בני עודה בעובדות כתב האישום המקורי שהוגש כנגדו, ממנו עולה כי ב-21 בנובמבר 2021 הצטייד בסכין, נכנס לישראל שלא כדין והגיע לתל אביב יפו בכוונה לרצוח יהודים.

לאחר שאיתר הנאשם בני זוג שצעדו ברחוב בת–ים בתל אביב, נצמד הנאשם לגבו של בן הזוג ודקר אותו בגבו, צווארו וחזהו בעוד הוא מנסה להתגונן מפני בני עודה בידיו. כתוצאה ממעשיו של בני עודה נפצע בן הזוג באורח בינוני ואושפז בבית החולים.

במסגרת ההסדר ביקשה עו"ד רותם נוימן וסרמן, מפרקליטות מחוז ת"א להטיל על הנאשם 20.5 שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי לקורבן, כמוסכם בין הצדדים.

בתיעוד מהפיגוע נראה המחבל צועד מכיוון הים ועוקב אחרי הגבר ואשתו, תושבי בת ים. בשלב כלשהו המחבל שולף סכין ומתחיל לדקור פעם אחר פעם את הגבר, בן 67, ואז נמלט ברגל למסגד סמוך.

חקירת המשטרה והשב"כ העלתה כי המחבל יצא מהעיירה טמון הסמוכה לשכם, ונסע באותו יום ליפו, שם עבד בעבר כשוטף כלים במסעדה כשהוא ללא אישור שהייה בישראל.

עם הגעתו ליפו, הלך המחבל לים סמוך למסעדה בה עבד, ולאחר מכן זיהה את בני הזוג הולכים ועקב אחריהם כשעל גופו מוסתרת סכין בה הצטייד מבעוד מועד. המחבל נמלט לאחר שדקר את הגבר ונלכד בתוך המסגד פחות משעה לאחר הפיגוע.