קרוב לבית
קרוב לביתצילום: ללא קרדיט

רשות האוכלוסין וההגירה פתחה היום (ד') סניף ראשון במועצה האזורית בנימין.

הסניף שהחל לפעול באזור התעשייה שער בנימין מאפשר לתושבי הסביבה להנפיק תעודות זהות, דרכונים, תעודות לידה ושירותים נוספים מבלי לצאת מתחומי מועצת בנימין.

שרת הפנים היוצאת איילת שקד מסרה כי הלשכה שהוקמה בשיתוף מועצת בנימין "תאפשר שירותי מרשם, תיעוד ודרכונים לכלל התושבים באיזור מטה בנימין. זו ללא ספק בשורה גדולה לתושבי האיזור שתאפשר להם לקבל את שירותי רשות האוכלוסין באופן מהיר ונגיש''.

צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט

איש העסקים רמי לוי, מנכ"ל ובעלים של רשת שיווק השקמה, סיפר היום על המיזמים שלו ביהודה ושומרון, ובראשם אזור התעשייה שער בנימין: ''אני מפריח שממה ואחריי באים כולם ורצים למקומות. כשבאת ראשון למקום הרווחת, ואז רוצים לראות איך הרווחת ובאים להפריע לך. בשער בנימין הייתי חלוץ כשאנשים בכלל לא רצו לבוא. הראיתי שאפשר להפריח את השממה והאזור התפתח ויש שם ביקוש מאוד גדול ואז את רואה שיש הרבה רגולציה ובירוקרטיה. קניתי שם קרקע ב-50 אלף שקל לדונם ועכשיו זה שווה כמה מיליונים, כך גם בגוש עציון".

לוי השתתף בפאנל על יהודה ושומרון שהתקיים ב'עיר הנדל"ן' - הוועידה הבינלאומית ה-22 של מרכז הבניה הישראלי הנערכת באילת. לוי אמר כי בנייה ביהודה ושומרון תחזק את הדו-קיום באזור וסיפר כי ''יש גם התפתחות בהיבט של תשתיות. דרכים שלקחו חצי שעה בעבר, לוקחות היום חצי מהזמן. נכון שיש בשומרון פחות רגולציה אבל עדיין צריך להפחית אותה. יש מנהל אזרחי שזה לא פשוט ומפריע לנו''.