חוג התנ"ך בבית הנשיא
חוג התנ"ך בבית הנשיאצילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל, אירחו הערב (חמישי) את חוג התנ"ך של מיזם 929, שנערך בסימן מסירות הנפש והקרבה להצלת חיי אדם. חוג התנ"ך התקיים בהשתתפות ילדי מערך הכבאות וההצלה החוגגים בת ובר מצווה.

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: "האנשים שאנו מוקירים ומעריכים היום, חיים יום יום, את העיקרון הבסיסי, שמחבר אותנו יחד כישראלים: 'שומר אחי אנוכי', שומרת אחותי אנוכי, 'לא תעמוד על דם רעך'. ערכי ההקרבה והמסירות חשובים לכולנו, אבל אצלכם, לוחמי ולוחמות האש, הערכים האלה הם חוט השדרה, ליבת העשייה, של היום יום. מידי יום, לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל, אתם - לוחמים ולוחמות – מכל גווני הפסיפס הישראלי מכל האמונות, הקהילות ואורחות החיים - עוזבים את הבתים שלכם, את הילדים ובני ובנות הזוג, ויוצאים למשמרת נכונים ודרוכים, להישמע לקריאה, ולהציל אנשים שאינכם מכירים, שמעולם לא פגשתם. וכך, מתוך הערכים האלה, המנחים אתכם, אתם מושיטים יד לשכנים שלכם, מחברים את הקהילות שלכם, ומשרתים את החברה הישראלית ואת מדינת ישראל, באומץ הלב שלכם, בעוצמה, ובגבורה".

הוא הוסיף כי "הלימוד שלנו היום מוקדש לעילוי נשמתם של יקירינו נספי אסון הכרמל ששיכחו בחייהם ובמותם ובפסיפס הישראלי המרהיב, בני דתות ואמונות שונות, את הביטוי גבורה מה היא ושזכרם הברוך משקף טוב מכל את אותה גבורה, הקרבה, וערבות, שנשזרות בכל דור ודור, מראשית ימי עמנו, דרך תקופת השופטים, וכלה בכם – הנוכחים כאן, ובחבריכם למשימה".

בתום דבריו הודה הנשיא ללוחמי האש ואמר: "אני מבקש להודות לכולכם – הגיבורים, הלומדים, והגיבורים הלומדים, שהתכנסתם כאן איתנו, ולשאת תפילה שנלמד כולנו מגיבורי העבר - שופטי התנ"ך, המכבים, ומכם - הגיבורים של היום יום, ונביא לידי ביטוי בחיינו את אהבת הזולת, המסירות, ההקרבה והשליחות".