יהודית קצובר ונדיה מטר, ראשי תנועת הריבונות, הציגו בכנס 'עיר הנדל"ן' מחקר המוכיח את הפוטנציאל הכלכלי הגלום ביהודה ושומרון במידה וממשלת ישראל תשכיל לבנות באופן מאסיבי באזורים אלה.

"העניין שלנו הוא ליישב את יהודה ושומרון ולתת לכך גושפנקה מדינית. נושא הריבונות חל על נרמול החיים ביהודה ושומרון ואנחנו כאן כדי לומר שזה המקום בו צריך לבנות לא רק בשביל אנשי השומרון אלא זה גם מוזיל את מחירי הדיור גם לאנשי גוש דן", אומרת קצובר המבהירה כי תקוותיה הן שאכן ממשלת ישראל תפעל לקידום חזון הריבונות והדברים מתחילים בצעדי האזרוח של המינהל האזרחי, עליהם מדבר השר המיועד בצלאל סמוטריץ'.

"אחר כך אנחנו לא בחופש ונמשיך להיאבק על נושא הריבונות", אומרת קצובר ונדיה מטר מציגה את עיקרי המחקר שביצעה תנועת הריבונות על ידי צוותו של הכלכלן אמציה סמקאי וממנו עולה ההשפעה המיידית של בנייה מאסיבית ביהודה ושומרון על מחירי הדיור בתל אביב ובנותיה. "המחקר מוכיח שבניה של 25 אלף יחידות דיור במערב השומרון בשנה תוזיל את מחירי הדיור במרכז ב-35 עד 45 אחוז".

עוד היא מציגה מפות המוכיחות את נגישות הקרקעות בהן ניתן להתחיל לבנות באופן מיידי. "שואלים אותנו אם יש מקום לבנות והמחקר מוכיח שבהחלט יש. ממזרח לשטח שבין חדרה לגדרה יש מלבן הגדול מלב גוש דן. לכן יהודה ושומרון זה לא רק משהו משיחי ואידיאולוגי אלא גם פתרון לכיס של האחים היקרים בתל אביב".

עוד מציגות השתיים את חתימותיהם של חברי הכנסת של הקואליציה הבאה המתחייבים לקידום מיזם 'זזים מזרחה' הרואה ביהודה ושומרון את עתידה הכלכלי והנדל"ני של ישראל.