אוהדי מכבי מעלה אדומים
אוהדי מכבי מעלה אדומיםצילום: מנהלת הליגה הלאומית

יהודה ושומרון על המפה. שלושה ימים אחרי הניצחון הדרמטי משלשה על הבאזר בדרבי ההתיישבות מול אליצור שומרון בחוץ, במסגרת הליגה הלאומית בכדורסל, הליגה השניה בטיבה בכדורסל הישראלי, היום (שישי) רשמה מכבי מעלה אדומים ניצחון נוסף ויוקרתי לא פחות.

גם מול קבוצה עמוסת כוכבים, בדמותה של מכבי ראשון לציון, אלופת המדינה ב-2016, להטה מעלה אדומים בדרך לניצחון אדיר בתוצאה 71:84.

מול המארחים ממעלה אדומים ניצב המאמן נדב זילברשטיין שרק לפני יומיים התבשר כי יאמן את נבחרת ישראל בכדורסל במשחקים שנותרו לה עד לסיום הקמפיין במקומו של מאמן הנבחרת שפרש גיא גודס, וכן טל פלד הצעיר המוכשר, אייזיאה קאזינס ואיגור נסטרנקו.

גם אלו לא עזרו לראשון לציון מול משחק מעולה נוסף של כוכב מעלה אדומים, אדי אקיור שסיים משחק נוסף עם 23 נקודות ו-14 כדורים חוזרים. למעשה, משחק ההגנה של ראשל"צ היה לוקה בחסר ולמעט מספר דקות מועטות, מעלה אדומים היא שהובילה לכל מרבית שלבי המשחק.

אריאל דרעי, קולע שלשת הניצחון הדרמטית בדרבי ההתיישבות מול השומרון לפני שלושה ימים, שוב קלע שלשה, כשהוריד את מעלה אדומים ליתרון עם סיום הרבע הראשון בתוצאה 18:19.

ראשל"צ עוד הצליחה להפוך באמצע הרבע השני אבל מעלה אדומים המארחת היא שירדה להפסקת המחצית ביתרון, עם 44:47.

ברבע השלישי מעלה אדומים הצליחה לפתוח פער גדול עם 49:61, אבל אלופת המדינה לשעבר לא ויתרה ועם הגנה טובה הצליחה למזער נזקים ולהתקרב מרחק 3 נקודות בלבד.

שתי עבירות טכניות של מאמן ראשל"צ והרחקתו כתוצאה מכך, הכריעו את התוצאה ומעלה אדומים רושמת ניצחון יוקרתי וקוטעת לראשל"צ רצף של חמש ניצחונות, עם 71:84

קלעו למכבי מעלה אדומים: אדי אקיור 23 נק', עידו שבת 15 נק',ג'ורדן כהן 14 נק', בן עברי 13 נק', דוואן ג'ונסון 11 נק', אריאל דרעי 7 נק'.

למכבי ראשון לציון: אייזיאה קאזינס 20 נק', יונתן מור 18 נק', ג'ארד ארמסטרונג 8 נק', חן כלפון 7 נק', ראקים באקלס 6 נק', גיא פלטין 5 נק', איגור נסטרנקו 4 נק', טל פלד 3 נק'.