יאיר נתניהו
יאיר נתניהוצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו, דורש מהמדינה לשלם במקומו פיצויים בסך מאות אלפי שקלים שנגזר עליו לשלם אחרי שהפסיד בתביעת דיבה. כך דווח באתר "העין השביעית''.

בתביעה, שהגיעה עד בית-המשפט העליון, נדרש יאיר לפצות את עורך "וואלה" לשעבר אבי אלקלעי על כך ששיתף ברשת חברתית תיאוריית קשר שקרית שייחסה לאלקלעי חברות באחווה סודית הפועלת להפלת ראש ממשלת ישראל באמצעות "תפירת תיקים".

בית-המשפט הורה ליאיר נתניהו לשלם לאלקלעי 250 אלף שקל בגין ההכפשה והסכום תפח לכ-420 אלף שקל אחרי שנוספו לו הוצאות משפט, ריביות ותשלום להוצאה לפועל.

לאחרונה פנה בנו של נתניהו לפרקליטות מחוז תל-אביב וביקש שהמדינה תישא בתשלום הפיצויים במקומו. הבסיס לבקשה החריגה הוא טענה שלפיה הפסדו של נתניהו בתביעת הדיבה נובע מרשלנות של עובד מדינה. גורם שמכיר את הבקשה מסר שבפרקליטות טרם קיבלו החלטה סופית בעניין.

יאיר טען לאורך הדרך שלא יכול היה להגיש כתב הגנה משום שלא ידע שתובעים אותו. כתב התביעה, טען, כלל לא נמסר לידיו.

בטור שפרסם לאחרונה באתר ''אייס'' הסביר בנו של ראש הממשלה המיועד: "התביעה הוגשה למשרד ראש הממשלה, ואחד הפקידים במשרד (אדם שאיני מכיר ומעולם לא שמעתי את שמו אפילו) חתם בעצמו וללא סמכות על כתב התביעה לשליח. לאחר מכן המכתב כנראה נזרק לאחת מערימות הדואר של המשרד (המשרד מקבל מאות מכתבים בשבוע), וכך עברו 60 יום מבלי שקיבלתי את המכתב או אפילו ידעתי על קיומו".