רונאלדו. נפרד מהמדים הלאומיים?
רונאלדו. נפרד מהמדים הלאומיים?צילום: רויטרס

"לזכות בגביע העולם עבור פורטוגל היה החלום הכי גדול שלי בקריירה. למרבה המזל, זכיתי בהרבה תארים בינלאומיים, גם עם פורטוגל, אבל לשים את שם המדינה שלנו במקום הכי גבוה בעולם היה החלום שלי. נלחמתי חזק בשביל להגשים את החלום".

כך, במילים אלו בחר אחד מגדולי שחקני הכדורגל בכל הזמנים, ויש שאומרים שהוא הגדול מכולם, כריסטיאנו רונאלדו, לסכם את קריירת המשחק שלו במדי נבחרת פורטוגל.

אחרי שאמש הודח רונאלדו עם נבחרתו בידיי נבחרת מרוקו המפתיעה בשלב רבע גמר המונדיאל, עם הפסד 0:1 סנסציוני, היום (ראשון) סיכם מלך שערי הכדורגל הבינלאומים בכל הזמנים ושיאן ההופעות במדים לאומיים את קריירת המשחק הבינלאומית שלו, כשזה כנראה לא ישוב עוד לשחק במדי הנבחרת.

"בחמשת המונדיאלים ששיחקתי בהם לאורך 16 שנים, תמיד לצד שחקנים גדולים ועם תמיכה של מיליוני פורטוגלים, נתתי הכל. השארתי הכל על המגרש. אף פעם לא ברחתי מקרב ולא ויתרתי על החלום. לרוע המזל, אתמול החלום נגמר".

רונאלדו הגיב גם לשמועות שטענו כי סרב לעזוב את המונדיאל שהיה האחרון שלו כשחקן פעיל בשל הוצאתו מחוץ להרכב בניצחון הגדול על שוויץ בשלב שמינית הגמר. "אין טעם להגיב כשהדברים עוד חמים. אני רק רוצה שכולם יידעו שנאמרו ונכתבו המון דברים, ונעשו המון ספקולציות, אבל המסירות שלי לפורטוגל לא השתנתה לרגע. תמיד הייתי עוד שחקן שנלחם למען המטרה של כולם, ולעולם לא הייתי מפנה את הגב לחברים שלי ולמדינה שלי".

רונאלדו אמנם לא אמר באופן נחרץ כי לא ישחק שוב במדי הנבחרת הלאומית של מדינתו, אך כתב בסיום: "בשלב זה, אין עוד הרבה מה לומר. תודה פורטוגל. תודה קטאר. החלום היה יפהפה כל עוד הוא נמשך, כעת הגיע הזמן להיות יועץ טוב ולתת לכל אחד להסיק את המסקנות שלו".

רבים בעולם הכדורגל ניחמו את רונאלדו ונפרדו מהפנומן הפורטוגלי ששבר כל שיא אפשרי, כאשר הבכיר שבהם היה אגדת הכדורגל הברזילאית, פלה, שכתב: "תודה על שגרמת לנו לחייך ידידי".

קיליאן אמבפה, חלוצה של צרפת שעדיין במאבק על גביע העולם, הגיב גם הוא לרונאלדו כשכתב לו כי הוא הגדול בכל הזמנים וגם שחקן ה-NBA לברון ג'יימס נפרד ממנו כשכתב לו על הפוסט: "אגדה".