בני גנץ
בני גנץצילום: אלעד מלכה

שר הביטחון בני גנץ, נאם הערב (ראשון) במסגרת יום ההוקרה לנכי מערכות ישראל ופעולות האיבה, וקרא להשאיר את צה"ל מחוץ לויכוח הפוליטי.

"שמירה על ערכי צה"ל, על המורשת והחינוך של חיילי צה"ל ומפקדיו, הובלת לוחמים, אהבת הארץ וחיזוק החברה הישראלית – כל אלו הם חלק בלתי נפרד מה-DNA של צה"ל ומפקדיו. אלפים של מפקדים וחיילים שנפצעו וממשיכים לתרום, הם הסיבה שגם כשהחברה הישראלית קרועה – עלינו לשמור על צה"ל מבפנים ולמנוע כל פגיעה במפקדיו וערכיו. עלינו לשמור על ערכי צה"ל ורוח צה"ל. לסמוך על המפקדים, ולהמשיך ולתת גיבוי לחיילים שלנו. זהו המסר שאני מבקש להעביר מכאן בשם כל מי שביטחון ישראל יקר לו", אמר גנץ.

הוא הוסיף כי "שמירה על צה"ל כצבא העם, על ערך הגיוס והשירות, הבעת הערכה למפקדים ולחיילים, וביצור ערכי צה"ל, הם תנאי לקיומנו בסביבה הלא פשוטה שבה אנו פועלים. *אין דרך אחרת ואסור שתהיה. אין אלטרנטיבה לצה"ל".

הוא התייחס גם לרפורמה בנושא נפגעי נפש. "הרפורמה צריכה להמשיך ולהיבנות. לצערי, היו מספר סוגיות שהיו דרושות חקיקה ולא קודמו בשל הנסיבות הפוליטיות ואני מבקש להגיד כאן, שהנושא הזה חייב להתקדם ולהיות מעל לכל שיקול פוליטי".

"אני בטוח שהקואליציה הנכנסת תזכה לגיבוי מלא בכל מהלך שיקדם את הרפורמה. באופן אישי - בכוונתי להמשיך לתמוך בקידום הרפורמה וללוות אותה מכל מקום שבו אהיה. משום שזהו לא רק מאבק למען אלו ששירתו ונפגעו – זהו מאבק על חוסנה של מדינת ישראל כולה", סיכם.