חגית משה
חגית משהערוץ 7

עיריית ירושלים תחל לשילוב לימודי אנגלית כבר בגן חובה, במסגרת פרויקט שאותו יזמה מחזיקת תיק החינוך וסגנית ראש העיר חגית משה.

הפרויקט יחל לפעול במלואו בשנת הלימודים תשפ"ד ב-150 גני החובה בירושלים. החל מחודש מרץ 2023 תתחיל העירייה בפיילוט של לימודי האנגלית ב-50 גני ילדים בעלות של שני מיליון ש"ח כאשר כלל התכנית משנה הבאה תתקוצב בעלות של שישה מיליון ש"ח.

את לימודי האנגלית בגני הילדים יעבירו סטודנטים מצטיינים וירושלמים בגיל פנסיה שמכירים את השפה על בוריה ויעברו הדרכה על ידי צוותי הגנים ומינהל חינוך ירושלים.

החיבור בין גני הילדים לבין הסטודנטים והגיל השלישי הם win-win מבחינת העירייה. ההעשרה והחיבור בין הקהילות והציבורים השונים בעיר מעניקים ערך מוסף לכלל המשתתפים.

חגית משה אמרה: "אני גאה לבשר על אחת היוזמות החשובות ביותר שלי כמחזיקת תיק החינוך בירושלים.
חינוך הוא הכוח לשינוי בחברה הישראלית ובירושלים בכלל . השפה האנגלית הינה מפתח להתפתחות בכל תחום אפשרי מלימודים אקדמיים ועד מיצוי פוטנציאל תעסוקתי.

''תוכנית זו היא המפתח לשינוי פני העתיד של העיר. בעוד 15 שנה נראה את תלמידי הגנים הללו קוצרים את הפירות עם ידע ושליטה בשפה האנגלית אשר תקנה להם ידע ביטחון עצמי. זוהי עוד אחת מהתוכניות אותם יזמתי במטרה לתת שיוון הזדמנויות לכל ילד בעיר. אמשיך להוביל את ירושלים להיות בירת החינוך של ישראל.
אני מודה לראש העיר משה ליאון על גיבוי מלא למהלך והתגייסות מלאה ליוזמות החשובות במערכת החינוך ולצוותים המקצועיים שעמלו כדי שהתכנית תצא לפועל", הוסיפה משה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "לימודי האנגלית הם מהותיים לחיים ועל כן החלטנו לצאת בתכנית שתעשיר את איכות החינוך של ילדי הגנים. ילדי גני החובה, המיועדים לעלות לכיתה א' יגיעו עם ידע מקדים ויכולת מבוססת שתחזק את הביטחון העצמי והמסוגלות העצמית של כל ילד בעיר. החינוך בירושלים הוא חינוך מצוין ובכוונתנו להמשיך ולהשביח אותו גם בשנים הבאות".

ראש מינהל חינוך, יואב זימי זמרן: "ילדים בגני ילדים לפי כל המחקרים בשלים ללמידת שפה שניה. העיר ירושלים כמו בכל תחומי החינוך ממשיכה להיות פורצת הדרך והמובילה בחינוך במדינת ישראל".