אתם מהווים השראה לכולנו
אתם מהווים השראה לכולנוצילום: דוברות שדות נגב

בהיכל התרבות של המועצה האזורית שדות נגב התקיים טקס הוקרה והערכה לכ-80 פצועי צה''ל ונפגעי פעולות האיבה שמתגוררים ביישובי המועצה.

במהלך הטקס נשאו דברי ברכה והוקרה ראש המועצה, תמיר עידאן, ונציג מחוז דרום מטעם ארגון נכי צה''ל, עמוס גואז.

בטקס השנה שולב קטע שירה מפי המשוררת המקומית (סעד) אפרת רפל-פראווי אשר הקדישה אותו לאביה שנפצע במלחמת יום הכיפורים. עוד בטקס: הוקראו קטעי מסכת, חולקו שי ותעודת הוקרה לפצועי צה''ל ונפגעי פעולות האיבה משדות נגב, והושמעו קטעי ניגון של בני נוער משדות נגב.

מיד לאחר מכן התקיימה הרצאה של אימרי ביטון. אימרי שיתף במסעו המטלטל ומלא באתגרים פיזיים, מנטליים, נפשיים וכלכליים. דרך שירות צבאי כלוחם סיפר ביטון על התמודדות היום יומית עם הפוסט טראומה, נטרול האגו, הדילמות שהחיים מזמנים לנו, ועד הגשמת החלום (המאוחר) להיות שחקן.

צילום: דוברות שדות נגב
צילום: דוברות שדות נגב

הטקס התקיים לרגל יום ההוקרה השנתי לפצועי צה''ל ונפגעי מערכות האיבה בישראל בעקבות יוזמה שצמחה מתנועת הנוער הארצית בני-עקיבא. בקיץ 2014 עברה החלטת ממשלה שהפכה את היוזמה ליום ממלכתי ורשמי במדינת ישראל.

בישראל חיים למעלה מ-70,000 פצועי צה''ל ופעולות האיבה ויום זה הינו הזדמנות ללמוד ולהכיר את התמודדותם, ולהוקיר תודה על מאבקם היומיומי שמהווה השראה לכולנו.

שדות נגב הייתה המועצה הראשונה בארץ שקיימה את הטקס, עוד טרם הוחלט על כך בכנסת ישראל, ומקיימת את הטקסים החל משנת 2012 בהובלת מחלקת ילדים ונוער.

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, סיפר בנאומו את סיפורו של תמיר קלפה, אשר נולד ביושיביה: ''תמיר קלפה נפצע באורח אנוש במהלך מבצע חומת מגן. הוא שכב בבית החולים מורדם ומונשם, הרופאים כבר הספידו אותו, ונראה היה כי הסוף קרוב מתמיד. כנגד כל הסיכויים, תמיר התעורר. הרופאים אמרו כי כל חייו יהיה מרותק לכיסא גלגלים. אלא שגם כאן קרה נס ולאחר שנה בלבד הוא קם על רגליו. ביום השנה ה-11 לפציעתו, בטקס מרגש של חשיפת דרגות תמיר חזר לשרת בצבא. 'בסוף, ההחלמה תלויה בך' אמר תמיר.

''כוח הרצון שלו, האמונה בעצמו, האמונה בצדקת הדרך של עם ישראל היו מול עיניו והוא עשה את הבלתי יאומן. תמיר נולד ביושיביה, והוא נמצא איתנו כאן הערב. תמיר היקר, אתה ועוד 70 אלף מפצועי צה''ל ונפגעי פעולות האיבה מהווים השראה לכולנו''.

עידאן הודה לפצועי צה''ל ונפגעי פעולות האיבה: ''ציונו של יום זה, והעלאתו על נס היא החובה המוסרית שלנו כלפיכם. התכנסנו כדי להגיד לכם מילה אחת: תודה. תודה לכל אחד ואחת מכם שהקרבתם, מי בנפש ומי בגוף, ומאותו רגע, חייכם השתנו באחת. כל אחד ואחת מכם הוא חלק בלתי נפרד מסיפור הצלחתו של עם ישראל והקמת מדינת ישראל. אתם מהווים השראה לכולנו''.